Jesteś: Strona główna > Dla pacjenta > Wprowadzenie
Zobacz także
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Wprowadzenie
Szanowni Pacjenci
 
 
Wszyscy Pracownicy Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zapewniają kompleksową opiekę medyczną mieszkańcom Łodzi, a zwłaszcza tym, którzy są w podeszłym wieku, chcą aby podstawowa i specjalistyczna opieka zdrowotna obejmowała szeroką diagnostykę oraz leczenie szpitalne zgodne z aktualnymi standardami medycznymi. Obecnie leczymy w Centrum od 30-40 % populacji łódzkiej,  a także pacjentów z okolic Łodzi. 
Poprawiamy jakość i bezpieczeństwo chorych poprzez stałą modernizację szpitala, poprawianie komfortu leczenia oraz wdrażanie do hospitalizacji nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej. 

Potwierdzeniem wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług jest szereg certyfikatów i wyróżnień, które mamy na swoim koncie.  Są to: Akredytacja Szpitala, Certyfikat ISO oraz Bezpieczny Szpital.
Nie zapominamy też o połączeniu opieki zdrowotnej z szeroko rozumianą opieką społeczną. Od roku w naszym Centrum organizujemy Poranki seniora, zajęcia plastyczne z wolontariuszami, muzykoterapię, prezentacje edukacyjne i profilaktyczne. Pokazujemy jak skorzystać z tzw. medycyny „naprawczej”, ale dajemy też alternatywę aktywnego stylu życia, kolorowej, niemonotonnej starości. Nie zapominamy też o naszych najmłodszych pacjentach, dla których mamy pokazy pomocy przedmedycznej, naukę mycia rak według standardów Światowej Organizacji Zdrowia, pikniki i spoty o witaminach prezentowane w niebanalnej scenerii. 
Szanowny Pacjencie nie zapominamy w procesie leczenia, jak ważna jest komunikacja między Tobą, a personelem medycznym Centrum. Staramy się, aby adaptacja do warunków szpitalnych oraz pobyt w oddziale uczynić najwygodniejszym według naszych możliwości. Przygotowaliśmy szereg informacji dotyczących funkcjonowania oddziałów szpitalnych, przychodni, pracowni diagnostycznych, a także możliwości kontaktowania się z lekarzem lub rodziną. Mamy także oczekiwania w stosunku do Państwa Szanowni Pacjenci oraz osób odwiedzających.
W trosce o zapewnienie Państwu najlepszego z możliwych pobytu w Centrum prosimy o zapoznanie się z treścią informacji w sekcji „Dla Pacjenta”. 
Pamiętajcie proszę, że nasze Centrum służy w zakresie pomocy medycznej całym rodzinom: dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom. Dzięki zintegrowanemu systemowi informatycznemu bez względu na to, w której placówce Centrum podejmiecie leczenie Wasza dokumentacja medyczna będzie dostępna on line, co ułatwi postawienie diagnozy.
 
Mamy nadzieję, że wizyta w naszym Centrum będzie zgodna z Państwa oczekiwaniami. Czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl