Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Zakup diatermii z prewencyjnych środków PZU
Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi informuje, że dokonano zakupu diatermii krótkofalowej do terapii polem magnetycznym dla potrzeb Oddziału Rehabilitacji. Dofinansowanie ze środków prewencyjnych Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie S.A. w wysokości 25.000 zł.
czytaj
Pomieszczenia do wynajęcia na ul. Przyrodniczej 7/9
Miejskie Centrum Medyczne posiada do wynajęcia pomieszczenia o łącznej powierzchni 187,5m 2  znajdujące się w wolnostojącym budynku w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Dzień Solidarności Pacjentów
W dniu 1 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych do Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 (sala konferencyjna na I piętrze) do udziału w obchodach Światowego Dnia Solidarności Pacjentów.
czytaj
Śniadanie dla diabetyka
W dniu 20 listopada 2015 r. w Szpitalu im. H. Jordana odbyło się spotkanie mgr Magdalena Kawka z pacjentami wszystkich oddziałów: chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii, ginekologii oraz oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii.
czytaj
Goście z Odessy
W dniu 13 listopada 2015 r. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi odwiedzili pracownicy Wydziału Zdrowia z Odessy.
czytaj
Rusza pilotażowa ankieta monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta z udzielonych świadczeń
Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety – to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta, który ruszył wczoraj w NFZ .
czytaj
Nabór na kandydatów Menadżera Projektu
MIEJSKIE CENTRUM MEDYCZNE IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI ogłasza nabór na kandydatów na Menadżera Projektu dla projektu pt. „Zakup Aparatu Ultrasonograficznego dla Miejskiej Przychodni „Lecznicza””.
czytaj
Lekarze z Mołdawii w Centrum
Zespół czterech lekarzy z Mołdawii odwiedził naszą placówkę, by porównać, poznać lepiej poziom opieki zdrowotnej w Polsce i w Mołdawii. 
czytaj
SERCE ORKIESTRY DLA SENIORÓW
Do naszego Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przysłała wczoraj 43 łóżka sterowane elektronicznie z francuskimi materacami przeciwodleżynowymi dla pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Diabetologii.
czytaj
ZAPROSZENIE NA PIKNIK " ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO "
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zaprasza mieszkańców aglomeracji łódzkiej do wspólnego spędzenia zdrowego przedpołudnia w dniu 26 września 2015 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Rejestracja do systemu ZIP - środa z NFZ
  Zapraszamy do rejestracji do systemu ZIP   w dniu 16 września 2015 od 9.00 do 14.00 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera  w Łodzi (ul. Milionowa 14, b udynek A, przy szatni)
czytaj
Zmiana nazwy podmiotu leczniczego
Uprzejmie informujemy, iż na mocy uchwały nr XIV/307/15 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 1 lipca 2015 r. w sprawie nadania statutu Miejskiemu Centrum Medycznemu im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, która weszła w życie w dniu 28 sierpnia 2015 r.  nastąpiła zmiana nazwy podmiotu leczniczego.
czytaj
Certyfikat Punktowego Badania Epidemiologicznego
Szpital Jonschera uzyskał kolejny certyfikat potwierdzający jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjenta. 
czytaj
Wiosenne Pasje seniora
W czwartej edycji „Poranku seniora” w dniu 15 kwietnia 2015 r. wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 
czytaj
Pakiet Onkologiczny
Od stycznia 2015 roku w III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera na bazie umowy z NFZ działa tzw. "pakiet onkologiczny" mający na celu usprawnienie procesu diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych.  
czytaj
Obchody Światowego Dnia Chorego
III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera organizuje dla łódzkich pacjentów obchody Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2015 r. w Przychodni przy ul. Leczniczej 6 w godz. 10.00 – 12.00.  
czytaj
„Pudełka życia” w Jonscherze
Pierwszych sto pudełek życia rozdano wczoraj w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9. Otrzymali je pacjenci dwóch oddziałów geriatrii w tej placówce. 
czytaj
Wywiad z Jurkiem Owsiakiem
Jurek Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Tęczowy finał Orkiestry” - relacja z konferencji prasowej.
czytaj
Pod skrzydłami zdrowego biznesu
III Szpital Miejski im. K. Jonschera w Łodzi znalazł się wśród laureatów Skrzydeł Zdrowego Biznesu 2014, rankingu szpitali według Dziennika Gazety Prawnej. 
czytaj
Gramy z Orkiestrą
Co trzeci pacjent hospitalizowany w III Szpitalu Miejskim im. dr. Jonschera  to senior. W ramach zintegrowanego systemu opieki nad osobami starszymi, przewlekle chorymi i niesamodzielnymi w ciągu trzech lat stworzymy silny ośrodek kompleksowych usług medycznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób 65 plus. 
czytaj
LIDERKI W SZCZEPIENIACH
Ponad 1200 dzieci zaszczepiły w tym roku pielęgniarki z Przychodni III Szpitala Miejskiego im. K. Jonschera przy ul. Leczniczej w Łodzi. 
czytaj
Nasz szpital w „złotej setce”
W XI edycji  rankingu „Bezpieczny szpital” zorganizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i wydawnictwo Blue Media, którego partnerem prasowym była „Rzeczpospolita” nasz szpital zajął  85 miejsce w Polsce, a 6 w województwie łódzkim.
czytaj
Informacja o III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Od 130 lat III Szpital im. dr. Karola Jonschera służy mieszkańcom Miasta Łodzi. Co roku w tej placówce hospitalizuje się ponad 13 tysięcy chorych, a 185 tysięcy korzysta z porad ambulatoryjnych. Doskonale rozbudowana sieć pomocy chorym opiera się na ważnych filarach poczynając od podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez porady i konsultacje specjalistyczne, a kończąc na hospitalizacji. 
czytaj
Otwarcie oddziału geriatrii w III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera
19 -  łóżkowy oddział chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii oraz pracownię endoskopii po gruntownym remoncie  uruchomiono dla pacjentów w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9 (dawny szpital im. H. Jordana). 
czytaj
OSKAR DLA POLAKA
Amerykańskie Towarzystwo Szklistkowo-Siatkówkowe (ASRS) co roku wręcza Nagrody RhettBucklerAward popularnie nazywane w środowisku lekarskim Oscarem medycznym. Takie statuetki wręczane są autorom najlepszych filmów dydaktyczno-naukowych. W tym roku do udziału w konkursie zgłoszono 61 filmy, z 14 krajów świata. Nagrodzono 10 laureatów. Jednym z nich był Polak, prof. Jerzy Nawrocki, okulista z III Szpitala Miejskiego im. Jonschera.
czytaj
Połączenie ze Szpitalem Jordana
Od 1 maja III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi połączył się z IV Szpitalem Miejskim im. dr Henryka Jordana.  Obecnie obie palcówki są jedną firmą działającą pod szyldem: III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. 
czytaj
Bezpieczny Jonscher - ranking Szpitali 2013
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż nasz Szpital już po raz trzeci został zaliczony do grona najlepszych szpitali w Polsce. 
czytaj
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Szpital Jonschera uzyskał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany na podstawie danych finansowych za 2011r. D&B Poland, wiodąca na rynku wywiadownia gospodarcza honoruje firmy wiarygodne biznesowo. 
czytaj
CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż w dniu 24 grudnia 2012r. Szpital Jonschera otrzymał Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego.
czytaj
Połączenie z Miejską Przychodnią „Lecznicza”
Od czerwca III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi połączył się z Miejską Przychodnią „Lecznicza”.  Od tego czasu obie palcówki są jedną firmą działającą pod szyldem: III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.  
czytaj
Gepardy Biznesu 2011 oraz Efektywna Firma 2011
Z danych finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego, wynika, że III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi  w ostatnich latach rozwijał się nie tylko dynamicznie, ale również efektywnie.
czytaj
Diamenty dla Szpitala Jonschera
Szpital Jonschera jako jedyny szpital publiczny, spośród wszystkich w Województwie Łódzkim i jeden z trzech w całej Polsce został zaliczony przez prestiżowy miesięcznik Forbes do Firm o najwyższych wskaźnikach przyrostu wartości Firmy i uzyskał wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2012. Jest to zaszczytny tytuł świadczący o wartości finansowej Szpitala Jonschera i jego pozycji wśród innych Firm (przemysłowych, handlowych, usługowych).  
czytaj
Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia"
W dniu 17 czerwca 2012 roku, Szpital uzyskał Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 23 czerwca 2012 r. w Hotelu Gromada w Warszawie. 
czytaj
Wyróżnienie Panteon Administracji Polskiej
Nasz Szpital otrzymał kolejne w tym roku wyróżnienie (przyp.: w czerwcu - certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” a w październiku „Bezpieczny Szpital 2011”).  23 listopada w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której wręczone zostały wyróżnienia Panteon Administracji Polskiej. 
czytaj
Szpital Jonschera finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital 2011”
Biorąc udział w rankingu „Bezpieczny Szpital 2011” zorganizowany przez „Rzeczpospolitą” i Centrum monitorowania Jakością znaleźliśmy się na liście 100 najlepszych szpitali w Polsce. W rankingu uczestniczyły 234 szpitale co oznacza, że wzięła w nim udział co czwarta placówka w Polsce.
czytaj
Szpital Jonschera członkiem założycielem Polskiej Federacji Szpitali
W dniu 10 października 2011r. podjęta została Uchwała o założeniu Polskiej Federacji Szpitali. Szpital Jonschera znalazł się w gronie czternastu szpitali z całego kraju będących członkami założycielami Federacji. 
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl