Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Marsz dla zdrowia
W dniu 29 lipca 2017 r. (sobota) w godz. 11.00 - 14.00 zapraszamy do Szpitala dr. H.Jordana (ul. Przyrodnicza 7/9) na "Marsz dla zdrowia". W programie między innymi: nordic walking, warsztaty zdrowego odżywiania, przesiewowe badania słuchu, porady dermokosmetyczne, 
czytaj
Senioralia w Centrum
Podczas tegorocznych dni majowych poświęconych łódzkim seniorom Przychodnia Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 zorganizowała w dniu 20 maja 2017 r. poranek dedykowany osobom starszym.
czytaj
Super okulistyka w Jonscherze
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi  znalazło się na 10 miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych w części okulistycznej. Ranking został opracowany przez czasopismo Menedżer Zdrowia i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnika Wprost.
czytaj
Sieć szpitali
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi zakwalifikowało się do „Sieci Szpitali” na poziomie II stopnia. Podstawową kwalifikacją była realizacja świadczeń zdrowotnych w określonych profilach. Przepisy i uregulowania prawne związane z siecią szpitali wejdą w życie 1 października 2017.
czytaj
Spotkanie "Zdrowe i Kolorowe Życie Seniora"
Serdecznie zapraszamy na spotkanie - "Zdrowe i Kolorowe Życie Seniora", które odbędzie się 20 maja 2017 r. (sobota) w godz. od 10.00 do 14.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Informacja o wyborze Partnera
W związku z ogłoszeniem zamieszczonym dnia 15.03.2017 r. na stronie internetowej Miejskiego Centrum Medycznego im. Dr Karola Jonschera w Łodzi o otwartym naborze Partnera/ów na wspólne przygotowanie i realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projektu wpisującego się w Poddziałanie IX.2.1 „Usługi społeczne i zdrowotne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w ramach konkursu nr RPLD.09.02.01-IP.01-10-002/17 ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi w dniu 26 stycznia 2017 r. informujemy, iż wybrani zostali partnerzy: Senium sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Łąkowa 11 oraz Fundacja Gajusz z siedzibą w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 87.  
czytaj
Projekt: Zdalna pielęgniarka
Projekt zdalna pielęgniarka jest realizowany na mocy podpisanego porozumienia o współpracy z Partnerem Technologicznym - dostawcą oprogramowania i urządzeń monitorujących. W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbyła się konferencja zorganizowana przez UMŁ w Szkole Podstawowej nr 10.  
czytaj
Darmowe Porady i Badania
Podczas obchodów Światowego Dnia Chorego w sobotę 11 lutego 2017 r. wszyscy chętni z aglomeracji łódzkiej, a także pacjenci Szpitala im. H. Jordana korzystali z konsultacji lekarzy z poradni geriatrycznej, bezpłatnej analizy skóry włosów i głowy, pomiaru ciśnienia, wagi ciała, informacji na temat prawidłowego odżywiania, badań podologicznych, ankiety na temat leków i przebytych chorób zawartych w tzw. pudełku życia i wielu innych zdrowotnych atrakcji.
czytaj
Obchody Światowego Dnia Chorego
11 lutego 2017 r. w sobotę od godz. 11.00 w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9
czytaj
Zdalna Pielęgniarka w Centrum
W marcu  2017 r. rusza realizacja usługi Zdalnej Pielęgniarki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi. Uczniowie szkół podstawowych nr 10 i nr 83 będą mogli skorzystać z darmowych badań profilaktycznych.
czytaj
Wielkie Granie w Centrum
Po raz kolejny Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi włączyło się do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
czytaj
Gramy Razem XXV Finał – 15 stycznia 2017
Zaczynamy już 12 stycznia w Gimnazjum nr 37 a 15 stycznia w godz. 15.00 – 18.00 zapraszamy do Sztabu Orkiestry w Gimnazjum nr 37 przy ul. Jarosławskiej 29 na bezpłatne badanie poziomu cukru, ważenie, mierzenie, porady dietetyka. Obiecujemy także możliwość indywidualnych konsultacji z farmaceutą z Apteki Dar Zdrowia - 24 godziny na temat leków.
czytaj
Mikołaje z Leczniczej
Już dziś paczki ze słodyczami i ubranka dziecięce trafią do wychowanków Domu Dziecka nr 11 przy ul. Wólczańskiej i Domu Dziecka nr 9 - Domu Międzypokoleniowego Bednarska przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.
czytaj
Ujęcia filmowe w Szpitalu
Niecodzienne sceny towarzyszyły wczoraj pacjentom i personelowi medycznemu w oddziale internistycznym i kardiologii w Szpitalu im. dr K. Jonschera w Łodzi. Oprócz lekarzy w sali chorych pojawili się Andrzej Gajewski, reżyser wraz operatorem filmowym.
czytaj
Telemedycyna w Jonscherze
Miejskie Centrum Medyczne im dr. Karola Jonschera w Łodzi od 1 grudnia 2016 r. przystąpiło do projektu Miasto Zdrowia.
czytaj
Dzień Wolontariatu dla Seniorów
Dzień Wolontariatu dla Seniorów W dniu 18 listopada 2016 r. odbył się w naszym Centrum – w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 Dzień Wolontariatu zorganizowany przez firmę Takeda Polska oraz Agencję Salt & Peper.
czytaj
Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Przychodni Lecznicza
W dniu 14 listopada 2016 r. w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 ponad 300 pacjentów skorzystało z badania poziomu cukru we krwi, ale także z dobierania wkładek do obuwia, wykładów na temat suplementów diety, wyjazdów do sanatorium, porad dietetycznych, materiałów edukacyjnych itp.
czytaj
Pamięć o naszym patronie
Na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej (wejście od strony części ewangelickiej) znajduje się pomnik dr Karola Jonschera. Z okazji Święta Zmarłych złożyliśmy tam wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze.  
czytaj
Certyfikat
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż w związku z udziałem Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Europejskim Badaniu Punktowym występowania zakażeń związanych z opieką zdrowotną i zużycia antybiotyków PPS HAI&AU 2016, nasz Szpital ponownie uzyskał certyfikat potwierdzający jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjenta.
czytaj
Wolontariusze w Centrum
Wolontariusze fundacji Subvenio pojawili się przy łóżkach pacjentów w dwóch szpitalach przy ul. Milionowej i przy Przyrodniczej w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi.
czytaj
Otwarcie nowego Pawilonu Bloku Operacyjnego w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.
W dniu 6 października 2016 r. Dyrekcja Centrum oddała do użytku nowoczesny pawilon bloku operacyjnego z oddziałami szpitalnymi, w którym już za kilka dni leczeni będą pierwsi pacjenci.
czytaj
Żyj zdrowo i kolorowo, czyli prosto i sportowo
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów w sobotę 17 września 2016 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6
czytaj
Budżet Obywatelski - Projekt L 0010
Elektroniczny system obsługi pacjentów Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera
czytaj
Darmowe leki 75+
Informacji nt. rządowego programu LEKI 75+ udziela Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
czytaj
Bezpłatne badanie słuchu
Zapraszamy na Bezpłatne badanie słuchu które odbędzie się w dn.  17 sierpnia 2016 (środa) w godz. 10.00 – 15.00   Słuchobus będzie stał na wprost głównego wejścia do Szpitala im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14 Partnerem akcji jest firma Logo-Med  
czytaj
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Kierownika Działu Statystyki i Dokumentacji Medycznej
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi poszukuje kandydata na stanowisko   KIEROWNIKA DZIAŁU STATYSTYKI I DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ
czytaj
Światowe Dni Młodzieży w Centrum
Od kilku dni na ulicach Łodzi można spotkać rzesze Młodzieży z całego świata, przygotowują się oni do głównych uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
czytaj
„Miasto Zdrowia” projekt z firma Comarch
Projekt „Miasto Zdrowia” Projekt Miasto Zdrowia jest realizowany na mocy podpisanego porozumienia o współpracy z Partnerem Technologicznym - dostawcą oprogramowania i urządzeń monitorujących.
czytaj
Bieg Fabrykanta
W dniu 27 sierpnia 2016 (sobota) odbędzie się już szósta edycja „Biegu Fabrykanta”. Honorowy patronat nad biegiem objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Marszalek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. Trasa biegu prowadzić będzie po terenie Księżego Młyna.
czytaj
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209601
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209601 POD NAZWĄ "TERMODERNIZACJA BUDYNKU MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI PRZY UL. PRZYRODNICZEJ 7/9 JEST REALIZOWANE W RAMACH BUDŻETU MIASTA ŁODZI (2016r.)
czytaj
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209731
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209731 POD NAZWĄ "PRACE BUDOWLANE W OBIEKTACH MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI JEST REALIZOWANE W RAMACH BUDŻETU MIASTA LODZI (2016r.)
czytaj
Pudełka z wiadomościami o pacjencie
W dniu 21 lipca 2016 r. podczas konferencji prasowej z udziałem Krzysztofa Piątkowskiego, wiceprezydenta Łodzi, Artura Olsińskiego, dyrektora ŁOW NFZ oraz dr Anny Rżanek, ordynatora oddziału chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przekazano informację o zakupie 10.000 pudełek życia dla łódzkich seniorów.
czytaj
Nowe poradnie w Centrum: Poradnia Geriatryczna i Poradnia Proktologiczna
Rozpoczęły swoją działalność dwie nowe poradnie w Miejskim Centrum Medycznym im. K. Jonschera w Łodzi. Są to Poradnia Geriatryczna w Szpitalu H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 oraz Poradnia Proktologiczna w Szpitalu im. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14.
czytaj
„Centrum” dla seniorów
Łódzkie „Senioralia” odbyły się w dniach 7 – 21 maja. W tym czasie Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi oraz nasi partnerzy przygotowali wiele bezpłatnych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom naszego miasta.
czytaj
Docieplony Szpital im. H. Jordana
W ramach termomodernizacji budynku Szpitala im. H. Jordana będzie wymienionych około 160 okien, ściany zewnętrzne w budynku głównym i administracji zostaną docieplone termicznie, trwa montaż grzejników stalowych oraz solarów, słowem lepszy standard leczenia w placówce docenią pacjenci, którzy będą leczeni zimą.
czytaj
Nagroda dla zasłużonej łodzianki
Z okazji Święta Łodzi, rada miejska przyznała zasłużonym łodzianom nagrody Miasta Łodzi i odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Jedno z odznaczeń otrzymała Iwona Bednarek pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.
czytaj
III Łódzkie Senioralia & Dzień Profilaktyki i Zdrowia
Serdecznie zapraszamy na III Łódzkie Senioralna czyli na największe w całym roku święto poświęcone osobom starszym. W dniach 7-21 maja 2016 czeka na Was prawie 500 wydarzeń przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi i 115 partnerów.
czytaj
Światowy Dzień Zdrowia w Przychodni Lecznicza
Ponad dwustu pacjentów odwiedziło Przychodnię Lecznicza przy ul. Leczniczej w dniu 7 kwietnia 2016 r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
czytaj
Darmowe badania usg jamy brzusznej
Miasto Łódź i wybrane placówki medyczne zapraszają na darmowe badania usg jamy brzusznej dla dorosłych mieszkańców Łodzi w wieku 18–64 lata z nadwagą lub otyłością oraz podejmujących ryzykownie zachowania alkoholowe
czytaj
Obchody Światowego Dnia Zdrowia
Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów w dniu 7 kwietnia br. w godz. 9.00 -13:00 do udziału w obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbędą sie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 
czytaj
Bez bólu z certyfikatem
Mamy przyjemność poinformować, iż Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi w dniu 16 marca 2016 r. otrzymało ponownie certyfikat - Szpital bez bólu. 
czytaj
Przebudowa Przychodni Lecznicza
Pacjenci Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 ocenili, że spełnia ona standardy jakości na miarę XXI wieku. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera, do którego należy Przychodnia przeznaczyło na remont i modernizację prawie milion złotych.
czytaj
Światowy Dzień Chorego
Wszystkim Pacjentom Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi z okazji Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2016 roku życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, wsparcia w rodzinie i ze strony personelu medycznego oraz uśmiechu i pogody ducha każdego dnia.
czytaj
Żyj zdrowo i sportowo
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów w dniu 23 stycznia br. o godzinie 10.00 -14:00 do udziału w aktywnej sobocie w ramach programu ”Żyj zdrowo i sportowo”
czytaj
Audycja w Radio Łódź - Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Dzięki pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy pacjenci Szpitala im. H. Jordana mają na salach nowoczesne łóżka, do obsługi których służy pilot. Więcej o tym co Orkiestra podarowała w roku ubiegłym, a na co czekają pacjenci teraz w audycji redaktor Doroty Matyjasik z Radia Łódź
czytaj
Audycja w Radio Łódź - Wady Postawy
Ponad 1300 dzieci z 7 łódzkich szkół podstawowych przebadano w ramach Miejskiego Programu Profilaktycznego „Wady Postawy” przez lekarzy Przychodni Lecznicza. Według dr Cezarego Lipińskiego, kierownika tejże Przychodni u 60 procent przebadanych dzieci zdiagnozowano wystąpienie takich wad. Wynika to z tego, że nasze maluchy coraz więcej czasu spędzają przy komputerach, mniej się ruszają.
czytaj
Audycja w Radio Łodź - Czas seniora
Doktor Monika Kidawa, koordynator projektu pilotażowego koncyliacji lekowej w szpitalu przy ul. Przyrodniczej 7/9 opowiedziała jak wazne jest ustalenie, prowadzenie i przekazywanie kompletnej i aktualnej informacji o lekach na każdym etapie diagnostyki i leczenia szczególnie wsród chorych w wieku 65 plus.
czytaj
ZAKUP APARATU ULTRASONOGRAFICZNEGO DLA MIEJSKIEJ PRZYCHODNI LECZNICZA
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi realizuje projekt pt. „ Zakup Aparatu Ultrasonograficznego Dla Miejskiej Przychodni „Lecznicza”” , który został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Łódzkiego.
czytaj
Mikołaje z Leczniczej
Już dziś paczki ze słodyczami i atrakcyjnymi kubeczkami trafią do wychowanków Domu Dziecka nr 9 - Domu Międzypokoleniowego Bednarska przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.
czytaj
Akredytacja dla Centrum
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi po wizycie inspektorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia otrzymało certyfikat na poziomie 87%.  
czytaj
Zakup diatermii z prewencyjnych środków PZU
Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi informuje, że dokonano zakupu diatermii krótkofalowej do terapii polem magnetycznym dla potrzeb Oddziału Rehabilitacji. Dofinansowanie ze środków prewencyjnych Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie S.A. w wysokości 25.000 zł.
czytaj
Pomieszczenia do wynajęcia na ul. Przyrodniczej 7/9
Miejskie Centrum Medyczne posiada do wynajęcia pomieszczenia o łącznej powierzchni 187,5m 2  znajdujące się w wolnostojącym budynku w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Dzień Solidarności Pacjentów
W dniu 1 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych do Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 (sala konferencyjna na I piętrze) do udziału w obchodach Światowego Dnia Solidarności Pacjentów.
czytaj
Śniadanie dla diabetyka
W dniu 20 listopada 2015 r. w Szpitalu im. H. Jordana odbyło się spotkanie mgr Magdalena Kawka z pacjentami wszystkich oddziałów: chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii, ginekologii oraz oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii.
czytaj
Goście z Odessy
W dniu 13 listopada 2015 r. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi odwiedzili pracownicy Wydziału Zdrowia z Odessy.
czytaj
Rusza pilotażowa ankieta monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta z udzielonych świadczeń
Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety – to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta, który ruszył wczoraj w NFZ .
czytaj
Nabór na kandydatów Menadżera Projektu
MIEJSKIE CENTRUM MEDYCZNE IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI ogłasza nabór na kandydatów na Menadżera Projektu dla projektu pt. „Zakup Aparatu Ultrasonograficznego dla Miejskiej Przychodni „Lecznicza””.
czytaj
Lekarze z Mołdawii w Centrum
Zespół czterech lekarzy z Mołdawii odwiedził naszą placówkę, by porównać, poznać lepiej poziom opieki zdrowotnej w Polsce i w Mołdawii. 
czytaj
SERCE ORKIESTRY DLA SENIORÓW
Do naszego Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przysłała wczoraj 43 łóżka sterowane elektronicznie z francuskimi materacami przeciwodleżynowymi dla pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Diabetologii.
czytaj
ZAPROSZENIE NA PIKNIK " ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO "
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zaprasza mieszkańców aglomeracji łódzkiej do wspólnego spędzenia zdrowego przedpołudnia w dniu 26 września 2015 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Rejestracja do systemu ZIP - środa z NFZ
  Zapraszamy do rejestracji do systemu ZIP   w dniu 16 września 2015 od 9.00 do 14.00 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera  w Łodzi (ul. Milionowa 14, b udynek A, przy szatni)
czytaj
Zmiana nazwy podmiotu leczniczego
Uprzejmie informujemy, iż na mocy uchwały nr XIV/307/15 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 1 lipca 2015 r. w sprawie nadania statutu Miejskiemu Centrum Medycznemu im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, która weszła w życie w dniu 28 sierpnia 2015 r.  nastąpiła zmiana nazwy podmiotu leczniczego.
czytaj
Certyfikat Punktowego Badania Epidemiologicznego
Szpital Jonschera uzyskał kolejny certyfikat potwierdzający jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjenta. 
czytaj
Wiosenne Pasje seniora
W czwartej edycji „Poranku seniora” w dniu 15 kwietnia 2015 r. wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 
czytaj
Pakiet Onkologiczny
Od stycznia 2015 roku w III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera na bazie umowy z NFZ działa tzw. "pakiet onkologiczny" mający na celu usprawnienie procesu diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych.  
czytaj
Obchody Światowego Dnia Chorego
III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera organizuje dla łódzkich pacjentów obchody Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2015 r. w Przychodni przy ul. Leczniczej 6 w godz. 10.00 – 12.00.  
czytaj
„Pudełka życia” w Jonscherze
Pierwszych sto pudełek życia rozdano wczoraj w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9. Otrzymali je pacjenci dwóch oddziałów geriatrii w tej placówce. 
czytaj
Wywiad z Jurkiem Owsiakiem
Jurek Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Tęczowy finał Orkiestry” - relacja z konferencji prasowej.
czytaj
Pod skrzydłami zdrowego biznesu
III Szpital Miejski im. K. Jonschera w Łodzi znalazł się wśród laureatów Skrzydeł Zdrowego Biznesu 2014, rankingu szpitali według Dziennika Gazety Prawnej. 
czytaj
Gramy z Orkiestrą
Co trzeci pacjent hospitalizowany w III Szpitalu Miejskim im. dr. Jonschera  to senior. W ramach zintegrowanego systemu opieki nad osobami starszymi, przewlekle chorymi i niesamodzielnymi w ciągu trzech lat stworzymy silny ośrodek kompleksowych usług medycznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób 65 plus. 
czytaj
LIDERKI W SZCZEPIENIACH
Ponad 1200 dzieci zaszczepiły w tym roku pielęgniarki z Przychodni III Szpitala Miejskiego im. K. Jonschera przy ul. Leczniczej w Łodzi. 
czytaj
Nasz szpital w „złotej setce”
W XI edycji  rankingu „Bezpieczny szpital” zorganizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i wydawnictwo Blue Media, którego partnerem prasowym była „Rzeczpospolita” nasz szpital zajął  85 miejsce w Polsce, a 6 w województwie łódzkim.
czytaj
Informacja o III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Od 130 lat III Szpital im. dr. Karola Jonschera służy mieszkańcom Miasta Łodzi. Co roku w tej placówce hospitalizuje się ponad 13 tysięcy chorych, a 185 tysięcy korzysta z porad ambulatoryjnych. Doskonale rozbudowana sieć pomocy chorym opiera się na ważnych filarach poczynając od podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez porady i konsultacje specjalistyczne, a kończąc na hospitalizacji. 
czytaj
Otwarcie oddziału geriatrii w III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera
19 -  łóżkowy oddział chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii oraz pracownię endoskopii po gruntownym remoncie  uruchomiono dla pacjentów w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9 (dawny szpital im. H. Jordana). 
czytaj
OSKAR DLA POLAKA
Amerykańskie Towarzystwo Szklistkowo-Siatkówkowe (ASRS) co roku wręcza Nagrody RhettBucklerAward popularnie nazywane w środowisku lekarskim Oscarem medycznym. Takie statuetki wręczane są autorom najlepszych filmów dydaktyczno-naukowych. W tym roku do udziału w konkursie zgłoszono 61 filmy, z 14 krajów świata. Nagrodzono 10 laureatów. Jednym z nich był Polak, prof. Jerzy Nawrocki, okulista z III Szpitala Miejskiego im. Jonschera.
czytaj
Połączenie ze Szpitalem Jordana
Od 1 maja III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi połączył się z IV Szpitalem Miejskim im. dr Henryka Jordana.  Obecnie obie palcówki są jedną firmą działającą pod szyldem: III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. 
czytaj
Bezpieczny Jonscher - ranking Szpitali 2013
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż nasz Szpital już po raz trzeci został zaliczony do grona najlepszych szpitali w Polsce. 
czytaj
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Szpital Jonschera uzyskał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany na podstawie danych finansowych za 2011r. D&B Poland, wiodąca na rynku wywiadownia gospodarcza honoruje firmy wiarygodne biznesowo. 
czytaj
CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż w dniu 24 grudnia 2012r. Szpital Jonschera otrzymał Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego.
czytaj
Połączenie z Miejską Przychodnią „Lecznicza”
Od czerwca III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi połączył się z Miejską Przychodnią „Lecznicza”.  Od tego czasu obie palcówki są jedną firmą działającą pod szyldem: III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.  
czytaj
Gepardy Biznesu 2011 oraz Efektywna Firma 2011
Z danych finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego, wynika, że III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi  w ostatnich latach rozwijał się nie tylko dynamicznie, ale również efektywnie.
czytaj
Diamenty dla Szpitala Jonschera
Szpital Jonschera jako jedyny szpital publiczny, spośród wszystkich w Województwie Łódzkim i jeden z trzech w całej Polsce został zaliczony przez prestiżowy miesięcznik Forbes do Firm o najwyższych wskaźnikach przyrostu wartości Firmy i uzyskał wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2012. Jest to zaszczytny tytuł świadczący o wartości finansowej Szpitala Jonschera i jego pozycji wśród innych Firm (przemysłowych, handlowych, usługowych).  
czytaj
Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia"
W dniu 17 czerwca 2012 roku, Szpital uzyskał Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 23 czerwca 2012 r. w Hotelu Gromada w Warszawie. 
czytaj
Wyróżnienie Panteon Administracji Polskiej
Nasz Szpital otrzymał kolejne w tym roku wyróżnienie (przyp.: w czerwcu - certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” a w październiku „Bezpieczny Szpital 2011”).  23 listopada w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której wręczone zostały wyróżnienia Panteon Administracji Polskiej. 
czytaj
Szpital Jonschera finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital 2011”
Biorąc udział w rankingu „Bezpieczny Szpital 2011” zorganizowany przez „Rzeczpospolitą” i Centrum monitorowania Jakością znaleźliśmy się na liście 100 najlepszych szpitali w Polsce. W rankingu uczestniczyły 234 szpitale co oznacza, że wzięła w nim udział co czwarta placówka w Polsce.
czytaj
Szpital Jonschera członkiem założycielem Polskiej Federacji Szpitali
W dniu 10 października 2011r. podjęta została Uchwała o założeniu Polskiej Federacji Szpitali. Szpital Jonschera znalazł się w gronie czternastu szpitali z całego kraju będących członkami założycielami Federacji. 
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl