Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Informacja
Szanowni Państwo, w razie jakichkolwiek pytań dotyczących szczepień grupy zero prosimy o kontakt:  sekretariat@jonscher.pl
czytaj
Szczepienia dla seniorów
Od wtorku 26 stycznia 2021 roku rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid 19 dla osób powyżej 80 roku życia. W Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 co tydzień 30 dawek przeznaczamy dla naszych seniorów.
czytaj
Mamy szczepionkę
W dniu 29 grudnia 2020 r. dotarła do nas pierwsza partia preparatu Pfizera i BioNTech – 150 dawek szczepionki na koronawirusa.
czytaj
Życzenia
Dyrekcja Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. Życzy, Niech Radość i Pokój Świat Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok. Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania. Spełnił zamierzenia i dążenia rodzinne zawodowe oraz przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.
czytaj
Mikołaje z leczniczej
Już dziś paczki ze słodyczami – czekoladkami, cukierkami, wafelkami, mikołajami i żelkami trafią do wychowanków Domu Dziecka nr 11 przy ul. Wólczańskiej i Domu Dziecka nr 9 - Domu Międzypokoleniowego Bednarska przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.  
czytaj
Do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera przekazano dwa kardiomonitory. To dar od Grupy Pietrucha.
Specjalistyczny sprzęt trafił do oddziału chirurgii ogólnej dla pacjentów z covid 19: Adam Pustelnik - wiceprezydent miasta Łodzi, Jerzy Pietrucha - prezes Grupy Pietrucha oraz Konrad Łukaszewski, dyrektor MCM im. Jonschera
czytaj
"Słodki, słodszy... cukrzyca"
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi kampanii edukacyjno-informacyjnej "Słodki, słodszy... cukrzyca" przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków.
czytaj
Nabór na stanowisko Pielęgniarki ds. epidemiologii lub higieny i epidemiologii
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi Poszukuje 2 kandydatów na stanowisko   Pielęgniarki specjalisty do spraw epidemiologii lub higieny i epidemiologii  
czytaj
Budżet Obywatelski 2020/2021
Szanowni Państwo, prosimy o oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim na projekt ponadosiedlowy L059. Można oddać głos w dniach 16 – 30 listopada 2020 r. W naszej ulotce jeśli najedziecie Państwo na kod QR zostaniecie przekierowani na stronę głosowania. Miejskie Centra Medyczne w Łodzi proponują Państwu nie tylko konsultacje u lekarzy specjalistów, ale też zabiegi rehabilitacyjne, warsztaty edukacyjne i porady pielęgniarskie.
czytaj
Kwiaty dla Doktora Karola Jonschera
Na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej (wejście od strony części ewangelickiej) znajduje się pomnik dr Karola Jonschera. Z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy grób naszego patrona - zapaliliśmy znicze i zostawiliśmy mu kwiaty.
czytaj
Dzień Ratownictwa Medycznego
Wszystkim ratownikom medycznym składamy najserdeczniejsze życzenia
czytaj
Wykrywacz gorączki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi otrzymało dziś w prezencie od naukowców z łódzkiej firmy Smart Soft Solution Spółka z o.o. -  bezdotykowy detektor gorączki. Urządzenie, które z odległości 50 cm mierzy temperaturę i alarmuje w przypadku odstępstw od normy postawimy przy wejściu do głównego budynku Szpitala.
czytaj
Zasady zlecania testów na koronawirusa
Prosimy o zapoznanie się z najnowszym komunikatem Ministerstwa Zdrowia dotyczącym zasad zlecania testów na koronawirusa Szczegóły w linku:  https://www.gov.pl/web/zdrowie/zasady-zlecania-testow-na-koronawirusa  
czytaj
Komunikat dot. planowanego brakowania niearchiwalnej dokumentacji medycznej
KOMUNIKAT DYREKTORA MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI   w sprawie planowanego brakowania niearchiwalnej dokumentacji medycznej z  lat 1997-1999 pacjentów leczonych w Zespole Opieki Zdrowotnej Łódź- Górna oraz możliwości odbioru indywidualnej wewnętrznej dokumentacji medycznej przewidzianej do zniszczenia.
czytaj
Szczepienia ochronne przeciw grypie
Szanowni Państwo, Wszystkich pracowników Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi pragniemy poinformować, że w 2020 roku na terenie Centrum realizowane będą szczepienia ochronne przeciw grypie finansowane z dwóch źródeł.
czytaj
„Przyjazny dla pacjenta"
Renata Banaszkiewicz, pielęgniarka oddziału neurologii w Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi została laureatką konkursu „Przyjazny dla pacjenta" w kategorii pielęgniarka. Do tego zaszczytnego tytułu nominowali ją pacjenci, oni też oddali na nią swoje głosy w konkursie. Zebrała ich najwięcej w swojej kategorii.
czytaj
Oddaj krew !!
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zaprasza Państwa do dobrowolnego oddawania krwi, czyli lekarstwa, którego niczym nie można zastąpić.
czytaj
Odmrażamy zabiegi z zakresu ortopedii w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
W okresie pandemii COVID - 19 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi stosujemy szereg środków bezpieczeństwa epidemiologicznego powiedział Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum. – Jednocześnie podkreślił, że czas oczekiwania na zabiegi jest krótki i warto je realizować w zaplanowanym terminie.
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl