Jesteś: Strona główna > Aktualności > Telemedycyna w Jonscherze
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Telemedycyna w Jonscherze

Miejskie Centrum Medyczne im dr. Karola Jonschera w Łodzi od 1 grudnia 2016 r. przystąpiło do projektu Miasto Zdrowia.


Władze Łodzi we współpracy z partnerem technologicznym firmą Comarch SA uruchomiły od 1 grudnia 2016 r. program zdalnej opieki medycznej. Realizacja projektu weszła w  fazę działań medycznych - rozpoczęliśmy akcje zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjenta. Do chwili obecnej już 15 pacjentów zostało objętych monitoringiem. W ciągu pół roku z bezpłatnych badań skorzysta 120 pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, 60 chorych ze schorzeniami układu oddechowego oraz 180 osób z cukrzycą.

Zakwalifikowany przez lekarza POZ pacjent jest informowany o zasadach działania programu, o jego możliwościach. W gabinecie zabiegowym zakładamy pacjentowi aparat monitorujący - w chwili obecnej jest to aparat monitorujący akcje serca. Pacjent zostaje szczegółowo poinformowany o  zasadach działania urządzenia i programu czyli jak powinien zachowywać się w trakcie prowadzonego monitoringu, gdzie może uzyskać odpowiedź na pytania, kto i jak może udzielić mu pomocy.

Należy tu podkreślić, że firma Comarch prowadzi 24 godzinny monitoring obserwowanych parametrów uruchamiając w nagłych przypadkach - na przykład przy przekroczeniu wartości obserwowanych parametrów ( ciśnienia, tętna, zmian w zapisie elektrograficznym) odpowiednie działania poczynając od skontaktowania się z pacjentem, poinformowanie lekarza kierującego na badania oraz  po wysłanie zespołu ratownictwa medycznego do pacjenta.

Ten cały serwis , poprawiający bezpieczeństwo pacjenta jest elementem składowym projektu z zakresu telemedycyny. Dla pacjenta to zwiększenie komfortu i poczucia bezpieczeństwa a dla naszych lekarzy to zwiększenie możliwości diagnostycznych i obserwacja monitorowanych parametrów w najbardziej naturalnych warunkach , w których minimalizujemy stres związany z wizytą w gabinecie lekarskim, wysiłek związany z wizytą w przychodni. W efekcie uzyskiwany obraz stanu klinicznego pacjenta jest pełniejszy , bardziej adekwatny.

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl