Jesteś: Strona główna > Aktualności > Wolontariusze w Centrum
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Wolontariusze w Centrum

Wolontariusze fundacji Subvenio pojawili się przy łóżkach pacjentów w dwóch szpitalach przy ul. Milionowej i przy Przyrodniczej w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi.


Wolontariusze będą wspierać przede wszystkim tych pacjentów, którzy są samotni, których nie odwiedza rodzina i przyjaciele. Pojawią się dwa razy w tygodniu, przeczytają gazetę, porozmawiają, zagrają w domino, kupią ciastko w sklepiku, zrobią herbatę…

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera co trzeci pacjent ma powyżej 65 lat, często spędza w szpitalu ponad tydzień.

Według lekarzy i pielęgniarek oprócz leczenia w szpitalu liczy się tzw. opieka socjalna. Chorzy, którzy mogą porozmawiać, spędzić czas z drugim człowiekiem lepiej się czują, łatwiej zapamiętują zalecenia lekarzy, są pogodniejsi. Przy okazji podczas rozmowy wolontariusze pokazują co można zrobić, jak być aktywnym po wyjściu z placówki medycznej.

Wolontariusze z Centrum włączą się aktywnie w nasze działania, skorzystają z edukacji zdrowotnej, bezpłatnych badań w ramach Akademii Pacjenta.

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl