Jesteś: Strona główna > Aktualności > Szpital Jonschera członkiem założycielem Polskiej Federacji Szpitali
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Szpital Jonschera członkiem założycielem Polskiej Federacji Szpitali

W dniu 10 października 2011r. podjęta została Uchwała o założeniu Polskiej Federacji Szpitali. Szpital Jonschera znalazł się w gronie czternastu szpitali z całego kraju będących członkami założycielami Federacji. 


Dyrektor naszego Szpitala pani Bożena Woźniak wchodzi w skład Zarządu Federacji.
W najbliższym możliwym czasie zostanie złożony formalny wniosek o rejestrację Federacji w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Federacja zajmie się reprezentacją w zakresie spraw wspólnych dla szerokiej grupy szpitali niezależnie od ich organizacji czy własności. Chodziło o stworzenie liczącej się organizacji na rynku ochrony zdrowia w Polsce. Federacja zakłada, że działając na rzecz poprawy finansowania oraz organizacji całego rynku ochrony zdrowia, przyczyni się do polepszenia sytuacji poszczególnych szpitali, a w konsekwencji wpłynie na wzrost jakości opieki nad pacjentem.
Zadaniem Polskiej Federacji będzie, m.in. wprowadzenie Polski do Europejskiej Federacji Szpitali (HOPE) co umożliwi jej skorzystanie z pełnego wsparcia tej organizacji i w efekcie wpływ na organizację opieki zdrowotnej w naszym kraju z poziomu europejskiego. W przyszłości możliwa będzie współpraca także z pozaeuropejskimi organizacjami szpitali.
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl