Jesteś: Strona główna > Aktualności > SERCE ORKIESTRY DLA SENIORÓW
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
SERCE ORKIESTRY DLA SENIORÓW

Do naszego Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przysłała wczoraj 43 łóżka sterowane elektronicznie z francuskimi materacami przeciwodleżynowymi dla pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Diabetologii.


W ciągu następnych 4 tygodni dojadą jeszcze nowoczesne szafki nocne.

Personel medyczny nie krył radości z takich darów. Wkrótce zakończy się tam bowiem remont kolejnej części oddziału, nowe sprzęty będą więc doskonale harmonizowały się z otoczeniem. Już kilka tygodni wcześniej do Szpitala przywieziono nowoczesny aparat do mierzenia ciśnienia, 7 specjalnych materacy przeciwodleżynowych, podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, oraz dwa fotele kąpielowe.

W tym roku WOŚP ponownie zbierała fundusze dla seniorów. Dzięki Fundacji WOŚP nasi pacjenci będą mieli lepsze warunki leczenia. To ważne, bo łóżka „Orkiestry” można obniżać w zależności od potrzeb, można także wyjmować poręcze, dzięki czemu łatwiej jest wykonywać czynności medyczne i pielęgnacyjne przy pacjentach. Podnośniki i fotele kąpielowe to z kolei duże ułatwienie w pracy pielęgniarek.

Więcej w Radio Łódź

Dziękujemy za tak piękny dar. 

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl