Jesteś: Strona główna > Aktualności > Obchody Światowego Dnia Chorego
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Obchody Światowego Dnia Chorego
III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera organizuje dla łódzkich pacjentów obchody Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2015 r. w Przychodni przy ul. Leczniczej 6 w godz. 10.00 – 12.00.
 

W tym czasie zaplanowaliśmy szereg „zdrowotnych atrakcji” dla mieszkańców Łodzi; spotkania z farmaceutami, rzecznikiem osób niepełnosprawnych, koordynatorem ds. pacjentów, przedstawicielami NFZ –u, lekarzami z poradni itp. Każdy uczestnik spotkania otrzyma pudełko życia wraz z informacją jak wypełnić ankietę. Przedstawiciele NFZ odpowiedzą na pytania jak otrzymać skierowanie do sanatorium, jak skorzystać z tzw. zwrotów, w trakcie spotkania będą wydawać login do ZIP, czyli zintegrowanego informatora pacjenta. Możliwe będzie wykonanie bezpłatnych badań: pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu, stężenia cukru, wagi ciała oraz skorzystanie z dermokonsultacji.Stowarzyszenie Taoistyczne Tai Chi w Polsce zaprezentuje pokaz sztuk wewnętrznych.Pacjenci, którzy są hospitalizowani w placówce przy ul. Milionowej 14 oraz przy ul. Przyrodniczej 7/9 mogą wziąć udział w mszy św., którą kapelani naszego szpitala odprawią na terenie szpitala. W szpitalu przy ul. Przyrodniczej msza odbędzie się o godz. 11.00, a przy ul. Milionowej o godz. 18.00. „Pudełka życia” wręczane będą w poradni i w szpitalu, bo według specjalistów najlepiej wypełnić ankietę przy właśnie przy pomocy lekarza, który wskaże jednostkę chorobową do wpisania do ankiety, leki, które pacjent zażywa itp. „Pudełko życia” skraca drogę w podejmowaniu decyzji dotyczących ratowania zdrowia i życia pacjenta. Wszystkie istotne informacje są zapisane w umieszczonej wewnątrz niego ankiecie. Pudełka, umieszczone w oznaczonych stosowną naklejką lodówkach, pomogą w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze czy strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję. Magistrat przygotował 5 tys. „Pudełek życia”. Zespół ds. Seniorów rozdysponował już połowę. Zgłaszają się po nie głównie instytucje, np. Uniwersytety Trzeciego Wieku. Nie brak również indywidualnych zgłoszeń. Niejednokrotnie osoby starsze przychodzą po pudełka dla siebie i swoich sąsiadów.Pudełko życia odebrać można m.in. w Zespole ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi (ul. Zachodnia 47 pokój 22) oraz w Centrach Aktywnego Seniora. 300 pudełek życia rozdanych będzie również z okazji Światowego Dnia Chorych, 11 lutego, w poradniach przy ul. Leczniczej i Zarzewskiej oraz w Szpitalu im. Jonschera przy ul. Milionowej 14. 

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl