Jesteś: Strona główna > Aktualności > „Pudełka życia” w Jonscherze
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
„Pudełka życia” w Jonscherze
Pierwszych sto pudełek życia rozdano wczoraj w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9. Otrzymali je pacjenci dwóch oddziałów geriatrii w tej placówce. 

Iwona Bednarek, p.o. dyrektora szpitala oraz Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w UMŁ wręczając pudełko życia opowiadały dlaczego wypełnienie zawartej w nim ankiety jest ważne dla ratowania życia w nagłych przypadkach.
- Pudełko życia składa się z karty informacyjnej, do której wpisujemy  przebyte choroby, przyjmowane leki oraz środki, na które jesteśmy  uczuleni – mówi Iwona Iwanicka. - W ankiecie, dodała  jest także miejsce na dane adresowe osób, które należy zawiadomić oraz wskazówki dotyczące kluczy od mieszkania, miejsca, w którym chory przechowuje dokumentację medyczną. 
Wypełnioną i podpisaną ankietę wkłada się do plastikowego pudełka, które następnie umieszczamy w lodówce. W skład zestawu wchodzi też mała różowa naklejka, którą naklejamy na drzwiach lodówki. 
 - Najlepiej wypełnić ankietę przy pomocy lekarza, który dobrze wie, jaką jednostkę chorobową wpisać do ankiety, jakie leki pacjent zażywa – powiedziała Iwona Bednarek. -  Informacje z pudełka życia skracają drogę w podejmowaniu decyzji dotyczących ratowania zdrowia i życia pacjenta. 
W konferencji prasowej udział wzięli także prof. dr hab. n. med. Zdzisław Kidawa oraz dr Anna Rżanek. Odpowiedzieli na wszystkie pytania związane z pudełkiem życia i nie tylko. Dodali jak ważna jest wszechstronna opieka medyczna nad seniorami, systematyczne badania kontrolne itp.
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl