Jesteś: Strona główna > Aktualności > Gramy z Orkiestrą
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Gramy z Orkiestrą
Co trzeci pacjent hospitalizowany w III Szpitalu Miejskim im. dr. Jonschera  to senior. W ramach zintegrowanego systemu opieki nad osobami starszymi, przewlekle chorymi i niesamodzielnymi w ciągu trzech lat stworzymy silny ośrodek kompleksowych usług medycznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób 65 plus. 

W ubiegłym roku Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy przekazała do naszej placówki 32 łóżka o regulowanej wysokości, materace przeciwodleżynowe i wiele innych sprzętów potrzebnych osobom starszym.
W tym roku hasłem 23 finału WOŚP jest m.in. opieka medyczna seniorów. Postanowiliśmy włączyć się aktywnie w działalność fundacji. W III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera założyliśmy sztab zamknięty Orkiestry. W naszych placówkach medycznych od 15 grudnia do 11 stycznia 2015 r. wolontariusze z naszego szpitala: lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji wezmą udział w corocznej zbiórce.
 Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy otworzą swoje serca na potrzeby seniorów. Chcemy jako największa miejska placówka z 370 – bazą łóżkową pokazać, że dar dla innych to powinność każdego z nas. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji, licytację darów: gadżetów Orkiestry, prac plastycznych, koncert charytatywny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi w dniu 19 grudnia 2014 r. w Oddziale chorób wewnętrznych i diabetologii. Na tych imprezach przedstawimy cele zbiórki, ale i nasz szpital. 
Bardzo liczymy na dalszą pomoc Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy, bo to oznacza  lepszą jakościowo pomoc dla pacjentów, lepszy standard ich hospitalizacji i życia.
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl