Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Nowe poradnie w Centrum: Poradnia Geriatryczna i Poradnia Proktologiczna
Rozpoczęły swoją działalność dwie nowe poradnie w Miejskim Centrum Medycznym im. K. Jonschera w Łodzi. Są to Poradnia Geriatryczna w Szpitalu H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 oraz Poradnia Proktologiczna w Szpitalu im. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14.
czytaj
„Centrum” dla seniorów
Łódzkie „Senioralia” odbyły się w dniach 7 – 21 maja. W tym czasie Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi oraz nasi partnerzy przygotowali wiele bezpłatnych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom naszego miasta.
czytaj
Docieplony Szpital im. H. Jordana
W ramach termomodernizacji budynku Szpitala im. H. Jordana będzie wymienionych około 160 okien, ściany zewnętrzne w budynku głównym i administracji zostaną docieplone termicznie, trwa montaż grzejników stalowych oraz solarów, słowem lepszy standard leczenia w placówce docenią pacjenci, którzy będą leczeni zimą.
czytaj
Nagroda dla zasłużonej łodzianki
Z okazji Święta Łodzi, rada miejska przyznała zasłużonym łodzianom nagrody Miasta Łodzi i odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Jedno z odznaczeń otrzymała Iwona Bednarek pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.
czytaj
III Łódzkie Senioralia & Dzień Profilaktyki i Zdrowia
Serdecznie zapraszamy na III Łódzkie Senioralna czyli na największe w całym roku święto poświęcone osobom starszym. W dniach 7-21 maja 2016 czeka na Was prawie 500 wydarzeń przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi i 115 partnerów.
czytaj
Światowy Dzień Zdrowia w Przychodni Lecznicza
Ponad dwustu pacjentów odwiedziło Przychodnię Lecznicza przy ul. Leczniczej w dniu 7 kwietnia 2016 r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
czytaj
Darmowe badania usg jamy brzusznej
Miasto Łódź i wybrane placówki medyczne zapraszają na darmowe badania usg jamy brzusznej dla dorosłych mieszkańców Łodzi w wieku 18–64 lata z nadwagą lub otyłością oraz podejmujących ryzykownie zachowania alkoholowe
czytaj
Obchody Światowego Dnia Zdrowia
Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów w dniu 7 kwietnia br. w godz. 9.00 -13:00 do udziału w obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbędą sie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 
czytaj
Bez bólu z certyfikatem
Mamy przyjemność poinformować, iż Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi w dniu 16 marca 2016 r. otrzymało ponownie certyfikat - Szpital bez bólu. 
czytaj
Przebudowa Przychodni Lecznicza
Pacjenci Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 ocenili, że spełnia ona standardy jakości na miarę XXI wieku. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera, do którego należy Przychodnia przeznaczyło na remont i modernizację prawie milion złotych.
czytaj
Światowy Dzień Chorego
Wszystkim Pacjentom Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi z okazji Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2016 roku życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, wsparcia w rodzinie i ze strony personelu medycznego oraz uśmiechu i pogody ducha każdego dnia.
czytaj
Żyj zdrowo i sportowo
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów w dniu 23 stycznia br. o godzinie 10.00 -14:00 do udziału w aktywnej sobocie w ramach programu ”Żyj zdrowo i sportowo”
czytaj
Audycja w Radio Łódź - Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Dzięki pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy pacjenci Szpitala im. H. Jordana mają na salach nowoczesne łóżka, do obsługi których służy pilot. Więcej o tym co Orkiestra podarowała w roku ubiegłym, a na co czekają pacjenci teraz w audycji redaktor Doroty Matyjasik z Radia Łódź
czytaj
Audycja w Radio Łódź - Wady Postawy
Ponad 1300 dzieci z 7 łódzkich szkół podstawowych przebadano w ramach Miejskiego Programu Profilaktycznego „Wady Postawy” przez lekarzy Przychodni Lecznicza. Według dr Cezarego Lipińskiego, kierownika tejże Przychodni u 60 procent przebadanych dzieci zdiagnozowano wystąpienie takich wad. Wynika to z tego, że nasze maluchy coraz więcej czasu spędzają przy komputerach, mniej się ruszają.
czytaj
Audycja w Radio Łodź - Czas seniora
Doktor Monika Kidawa, koordynator projektu pilotażowego koncyliacji lekowej w szpitalu przy ul. Przyrodniczej 7/9 opowiedziała jak wazne jest ustalenie, prowadzenie i przekazywanie kompletnej i aktualnej informacji o lekach na każdym etapie diagnostyki i leczenia szczególnie wsród chorych w wieku 65 plus.
czytaj
ZAKUP APARATU ULTRASONOGRAFICZNEGO DLA MIEJSKIEJ PRZYCHODNI LECZNICZA
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi realizuje projekt pt. „ Zakup Aparatu Ultrasonograficznego Dla Miejskiej Przychodni „Lecznicza”” , który został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Łódzkiego.
czytaj
Mikołaje z Leczniczej
Już dziś paczki ze słodyczami i atrakcyjnymi kubeczkami trafią do wychowanków Domu Dziecka nr 9 - Domu Międzypokoleniowego Bednarska przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.
czytaj
Akredytacja dla Centrum
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi po wizycie inspektorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia otrzymało certyfikat na poziomie 87%.  
czytaj
Zakup diatermii z prewencyjnych środków PZU
Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi informuje, że dokonano zakupu diatermii krótkofalowej do terapii polem magnetycznym dla potrzeb Oddziału Rehabilitacji. Dofinansowanie ze środków prewencyjnych Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie S.A. w wysokości 25.000 zł.
czytaj
Pomieszczenia do wynajęcia na ul. Przyrodniczej 7/9
Miejskie Centrum Medyczne posiada do wynajęcia pomieszczenia o łącznej powierzchni 187,5m 2  znajdujące się w wolnostojącym budynku w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Dzień Solidarności Pacjentów
W dniu 1 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych do Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 (sala konferencyjna na I piętrze) do udziału w obchodach Światowego Dnia Solidarności Pacjentów.
czytaj
Śniadanie dla diabetyka
W dniu 20 listopada 2015 r. w Szpitalu im. H. Jordana odbyło się spotkanie mgr Magdalena Kawka z pacjentami wszystkich oddziałów: chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii, ginekologii oraz oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii.
czytaj
Goście z Odessy
W dniu 13 listopada 2015 r. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi odwiedzili pracownicy Wydziału Zdrowia z Odessy.
czytaj
Rusza pilotażowa ankieta monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta z udzielonych świadczeń
Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety – to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta, który ruszył wczoraj w NFZ .
czytaj
Nabór na kandydatów Menadżera Projektu
MIEJSKIE CENTRUM MEDYCZNE IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI ogłasza nabór na kandydatów na Menadżera Projektu dla projektu pt. „Zakup Aparatu Ultrasonograficznego dla Miejskiej Przychodni „Lecznicza””.
czytaj
Lekarze z Mołdawii w Centrum
Zespół czterech lekarzy z Mołdawii odwiedził naszą placówkę, by porównać, poznać lepiej poziom opieki zdrowotnej w Polsce i w Mołdawii. 
czytaj
SERCE ORKIESTRY DLA SENIORÓW
Do naszego Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przysłała wczoraj 43 łóżka sterowane elektronicznie z francuskimi materacami przeciwodleżynowymi dla pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Diabetologii.
czytaj
ZAPROSZENIE NA PIKNIK " ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO "
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zaprasza mieszkańców aglomeracji łódzkiej do wspólnego spędzenia zdrowego przedpołudnia w dniu 26 września 2015 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Rejestracja do systemu ZIP - środa z NFZ
  Zapraszamy do rejestracji do systemu ZIP   w dniu 16 września 2015 od 9.00 do 14.00 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera  w Łodzi (ul. Milionowa 14, b udynek A, przy szatni)
czytaj
Zmiana nazwy podmiotu leczniczego
Uprzejmie informujemy, iż na mocy uchwały nr XIV/307/15 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 1 lipca 2015 r. w sprawie nadania statutu Miejskiemu Centrum Medycznemu im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, która weszła w życie w dniu 28 sierpnia 2015 r.  nastąpiła zmiana nazwy podmiotu leczniczego.
czytaj
Certyfikat Punktowego Badania Epidemiologicznego
Szpital Jonschera uzyskał kolejny certyfikat potwierdzający jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjenta. 
czytaj
Wiosenne Pasje seniora
W czwartej edycji „Poranku seniora” w dniu 15 kwietnia 2015 r. wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 
czytaj
Pakiet Onkologiczny
Od stycznia 2015 roku w III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera na bazie umowy z NFZ działa tzw. "pakiet onkologiczny" mający na celu usprawnienie procesu diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych.  
czytaj
Obchody Światowego Dnia Chorego
III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera organizuje dla łódzkich pacjentów obchody Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2015 r. w Przychodni przy ul. Leczniczej 6 w godz. 10.00 – 12.00.  
czytaj
„Pudełka życia” w Jonscherze
Pierwszych sto pudełek życia rozdano wczoraj w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9. Otrzymali je pacjenci dwóch oddziałów geriatrii w tej placówce. 
czytaj
Wywiad z Jurkiem Owsiakiem
Jurek Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Tęczowy finał Orkiestry” - relacja z konferencji prasowej.
czytaj
Pod skrzydłami zdrowego biznesu
III Szpital Miejski im. K. Jonschera w Łodzi znalazł się wśród laureatów Skrzydeł Zdrowego Biznesu 2014, rankingu szpitali według Dziennika Gazety Prawnej. 
czytaj
Gramy z Orkiestrą
Co trzeci pacjent hospitalizowany w III Szpitalu Miejskim im. dr. Jonschera  to senior. W ramach zintegrowanego systemu opieki nad osobami starszymi, przewlekle chorymi i niesamodzielnymi w ciągu trzech lat stworzymy silny ośrodek kompleksowych usług medycznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób 65 plus. 
czytaj
LIDERKI W SZCZEPIENIACH
Ponad 1200 dzieci zaszczepiły w tym roku pielęgniarki z Przychodni III Szpitala Miejskiego im. K. Jonschera przy ul. Leczniczej w Łodzi. 
czytaj
Nasz szpital w „złotej setce”
W XI edycji  rankingu „Bezpieczny szpital” zorganizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i wydawnictwo Blue Media, którego partnerem prasowym była „Rzeczpospolita” nasz szpital zajął  85 miejsce w Polsce, a 6 w województwie łódzkim.
czytaj
Informacja o III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Od 130 lat III Szpital im. dr. Karola Jonschera służy mieszkańcom Miasta Łodzi. Co roku w tej placówce hospitalizuje się ponad 13 tysięcy chorych, a 185 tysięcy korzysta z porad ambulatoryjnych. Doskonale rozbudowana sieć pomocy chorym opiera się na ważnych filarach poczynając od podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez porady i konsultacje specjalistyczne, a kończąc na hospitalizacji. 
czytaj
Otwarcie oddziału geriatrii w III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera
19 -  łóżkowy oddział chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii oraz pracownię endoskopii po gruntownym remoncie  uruchomiono dla pacjentów w szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej 7/9 (dawny szpital im. H. Jordana). 
czytaj
OSKAR DLA POLAKA
Amerykańskie Towarzystwo Szklistkowo-Siatkówkowe (ASRS) co roku wręcza Nagrody RhettBucklerAward popularnie nazywane w środowisku lekarskim Oscarem medycznym. Takie statuetki wręczane są autorom najlepszych filmów dydaktyczno-naukowych. W tym roku do udziału w konkursie zgłoszono 61 filmy, z 14 krajów świata. Nagrodzono 10 laureatów. Jednym z nich był Polak, prof. Jerzy Nawrocki, okulista z III Szpitala Miejskiego im. Jonschera.
czytaj
Połączenie ze Szpitalem Jordana
Od 1 maja III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi połączył się z IV Szpitalem Miejskim im. dr Henryka Jordana.  Obecnie obie palcówki są jedną firmą działającą pod szyldem: III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. 
czytaj
Bezpieczny Jonscher - ranking Szpitali 2013
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż nasz Szpital już po raz trzeci został zaliczony do grona najlepszych szpitali w Polsce. 
czytaj
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Szpital Jonschera uzyskał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany na podstawie danych finansowych za 2011r. D&B Poland, wiodąca na rynku wywiadownia gospodarcza honoruje firmy wiarygodne biznesowo. 
czytaj
CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż w dniu 24 grudnia 2012r. Szpital Jonschera otrzymał Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego.
czytaj
Połączenie z Miejską Przychodnią „Lecznicza”
Od czerwca III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi połączył się z Miejską Przychodnią „Lecznicza”.  Od tego czasu obie palcówki są jedną firmą działającą pod szyldem: III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.  
czytaj
Gepardy Biznesu 2011 oraz Efektywna Firma 2011
Z danych finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego, wynika, że III Szpital Miejski im. dr. Karola Jonschera w Łodzi  w ostatnich latach rozwijał się nie tylko dynamicznie, ale również efektywnie.
czytaj
Diamenty dla Szpitala Jonschera
Szpital Jonschera jako jedyny szpital publiczny, spośród wszystkich w Województwie Łódzkim i jeden z trzech w całej Polsce został zaliczony przez prestiżowy miesięcznik Forbes do Firm o najwyższych wskaźnikach przyrostu wartości Firmy i uzyskał wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2012. Jest to zaszczytny tytuł świadczący o wartości finansowej Szpitala Jonschera i jego pozycji wśród innych Firm (przemysłowych, handlowych, usługowych).  
czytaj
Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia"
W dniu 17 czerwca 2012 roku, Szpital uzyskał Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 23 czerwca 2012 r. w Hotelu Gromada w Warszawie. 
czytaj
Wyróżnienie Panteon Administracji Polskiej
Nasz Szpital otrzymał kolejne w tym roku wyróżnienie (przyp.: w czerwcu - certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” a w październiku „Bezpieczny Szpital 2011”).  23 listopada w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której wręczone zostały wyróżnienia Panteon Administracji Polskiej. 
czytaj
Szpital Jonschera finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital 2011”
Biorąc udział w rankingu „Bezpieczny Szpital 2011” zorganizowany przez „Rzeczpospolitą” i Centrum monitorowania Jakością znaleźliśmy się na liście 100 najlepszych szpitali w Polsce. W rankingu uczestniczyły 234 szpitale co oznacza, że wzięła w nim udział co czwarta placówka w Polsce.
czytaj
Szpital Jonschera członkiem założycielem Polskiej Federacji Szpitali
W dniu 10 października 2011r. podjęta została Uchwała o założeniu Polskiej Federacji Szpitali. Szpital Jonschera znalazł się w gronie czternastu szpitali z całego kraju będących członkami założycielami Federacji. 
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl