Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Laureaci konkursu "Przyjazny Pacjentowi 2018 r. "
Szanowni Państwo, w imieniu Dyrekcji Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi gratulujemy laureatom konkursu „Przyjazny dla Pacjenta 2018”  zorganizowanego przez redakcję „Dziennika Łódzkiego” i Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
czytaj
Życzenia świąteczne na 2018 r.
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszelkiej pomyślności, sukcesów i wytrwałości   w realizacji planów w nadchodzącym Nowym Roku   życzy   Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. Karola Jonschera w Łodzi  
czytaj
Zapraszamy do GŁOSOWANIA na lekarza - " Przyjazny dla Pacjenta"
Szanowni Państwo,   Zapraszamy do udziału w konkursie na ulubionego pracownika medycznego. Organizatorem jest Dziennik Łódzki, a partnerem Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ. Tytuł „Przyjazny dla pacjenta” zostanie przyznany w siedmiu kategoriach: lekarz, lekarz pediatra, onkolog, ginekolog, okulista, pielęgniarka/pielęgniarz, położna/położny. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na pracowników medycznych, którzy wykazują się szczególną troską, przestrzegają praw pacjenta, dobrze informują nas o schorzeniach i sposobach leczenia. Żeby zagłosować na wybranego kandydata proszę wejść na stronę internetową www.dzienniklodzki.pl/przyjaznydlapacjenta i wypełnić krótka ankietę. Można zgłaszać kandydatów do 12 grudnia (środa).  Oddajcie swój głos!!!!!!    
czytaj
Spotkanie prozdrowotne "Świąteczny Czas Seniora" 8.12.2018
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne "Świąteczny Czas Seniora", które odbędzie się 8.12.2018r. w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
czytaj
Światowy Dzień Cukrzycy 14.11.2018
Wiemy co jemy!!! Dziś obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy  -  ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną oraz Światową Organizacją Zdrowia jako odpowiedź na zwiększającą  się liczbę przypadków cukrzycy na całym świecie.   W obchodach biorą  udział lekarze, dorośli i oczywiście ludzie chorzy na cukrzycę. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne. Zapraszamy do udziału w naszych akcjach edukacyjnych podczas których można porozmawiać z lekarzem, wykonać badania poziomu cukru we krwi i cholesterolu, porozmawiać z dietetykiem. Najbliższe spotkania w ramach Budżetu Obywatelskiego odbędą się w dniach 17 i 27 listopada 2018 r. w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6
czytaj
Kaplica w Centrum
Po raz pierwszy w niedzielę 4 listopada 2018 roku uroczystą mszę świętą dla chorych oraz lekarzy i pielęgniarek pracujących w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi odprawił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki wraz z księdzem dr Piotrem Turkiem, proboszczem parafii Św. Anny. Kaplica mieści się na pierwszym piętrze w głównym budynku Szpitala im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14. 
czytaj
Pamiętamy o naszym patronie
Na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej (wejście od strony części ewangelickiej) znajduje się pomnik dr Karola Jonschera. Wczoraj z okazji Święta Zmarłych złożyliśmy tam wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Ten piękny pomnik znajduje się przy głównej alei po prawej stronie. Na fotografii załączonej poniżej widać go w całej okazałości. Grobem naszego patrona opiekuje się na co dzień rodzina dr Jonschera. Nasza prośba jeśli odwiedzicie Państwo Cmentarz Stary zapalcie znicz na pomniku patrona Centrum.
czytaj
Spotkanie prozdrowotne "Jesień dla zdrowia i urody" 17.11.2018 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne "Jesień dla zdrowia i urody", ktore odbędzie się 17.11.2018 r. w Przychodni Lecznicza, przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
czytaj
Spotkanie prozdrowotne "Chwila dla zdrowia" 24.11.2018 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne "Chwila dla zdrowia", ktore odbędzie się 24.11.2018 r. w Przychodni Lecznicza, przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
czytaj
Wieloletnie gminne zadanie inwestycyjne kod nr 2224041
„Zadanie inwestycyjne nr 2224041 pn.: „Prace budowlane w obiektach Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi – „R”. Wartość dotacji z budżetu Miasta Łodzi 1 200 000,00 PLN  
czytaj
Jednoroczne gminne zadanie inwestycyjne kod nr 2223911
„Zadanie inwestycyjne nr 2223911 pn.: „Poprawienie standardów diagnozy i terapii poprzez zakup sprzętu i wykonanie prac modernizacyjnych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi – „R”. Wartość dotacji z budżetu Miasta Łodzi 1 000 000 PLN.  
czytaj
Konkurs Lodołamacze 2018 r. - Trzecia nagroda dla Miejskiego Centrum Medycznego im. Karola Jonschera w Łodzi
Konkurs Lodołamacze, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych , honoruje firmy i instytucje, wspierające zatrudnienie osób z różnymi dysfunkcjami. Wczoraj  wieczorem w Warszawie wręczono nagrody w tegorocznej, trzynastej już edycji konkursu. Patronem honorowym konkursu jest Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach.
czytaj
Spotkanie prozdrowotne
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne " Listopad dla Cukrzyków ", które odbędzie 3.11.2018 r. w Szpitalu im. H. Jordana w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Lodołamacz trafił do Centrum
Lodołamacz trafił do Centrum   Podczas XIII Regionalnej Edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze w dniu 18 września 2018 r. w Poznaniu statuetka Lodołamacze 2018 r. trafiła do rąk mgr Konrada Łukaszewskiego, Dyrektora Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi. Pierwszą nagrodę Centrum otrzymało w kategorii Instytucja.    
czytaj
Zapraszamy do GŁOSOWANIA- zadanie ponadosiedlowe
Serdecznie zapraszamy do głosowania  na zadanie ponadosiedlowe w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018/2019 r . Każdy głos jest dla nas bardzo ważny.   Projekt ponadosiedlowy L0262
czytaj
Zapraszamy do głosowania- zadanie osiedlowe
Serdecznie zapraszamy do głosowania na zadanie osiedlowe w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018/2019 r. 
czytaj
Zapraszamy
Serdecznie zapraszamy na zbliżający się Piknik Budżetu Obywatelskiego, który odbędzie się 23.08.2018r. w godz. 14.00 - 18.00 w Parku Julianowskim.
czytaj
Kiedy wzywać pogotowie do seniora?
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem Toya Ty  z dnia 17.08.2018 r. pt. " Kiedy wezwać pogotowie do seniora ?".
czytaj
Spotkanie prozdrowotne "Dary Jesieni" 6.10.2018 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne " Dary Jesieni ", które odbędzie sie w dniu 6.10.2018 r. w Szpitalu im. H. Jordana w Łodzi, przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Grypa Cię nie dopadnie!
Wszystkich pracowników Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi zapraszamy do udziału w „Programie szczepień przeciwko grypie sezonowej dla pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą z terenu województwa łódzkiego”. Szczepienia to główny sposób zapobiegania grypie. Przeprowadzimy je w Szpitalu im. dr. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14 już w pierwszych dniach września 2018 r. Zapisy chętnych prowadzi Dział Planowania i Kontraktowania Świadczeń Zdrowotnych. Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 42 672-19-22 lub 42 672-19-00.
czytaj
Spotkanie prozdrowotne " Powrót do zdrowych nawyków" 8.09.2018 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne " Powrót do zdrowych nawyków", które odbędzie sie w dniu 8.09.2018 r. w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
czytaj
Dzień dla Zdrowia 11.08.2018
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne "Dzień dla Zdrowia", które odbędzie się 11.08.2018 r. w Szpitalu im H. Jordana w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Zbadaj swój słuch !!!
Bezpłatne profilaktyczne badanie słuchu odbędzie się w dniu 6 sierpnia 2018 r. od godz. 9.00 – 14.00 na terenie parkingu przed głównym budynkiem Szpitala im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14. Badanie wykonają w specjalnym Logobusie pracownicy firmy LOGOMED. Badanie jest bezpłatne, nie trzeba się zapisywać. Zapraszamy
czytaj
Czy Twoje nerki są zdrowe ?
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi zaprasza na bezpłatne, kompleksowe badania dla kobiet i mężczyzn w ramach projektu „Łódź do zdrowia – wczesne wykrywanie przewlekłej choroby nerek wśród mieszkańców miasta Łodzi” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
czytaj
Tytka Seniora lipiec - sierpień 2018
Szanowni Państwo, informujemy iż na terenie jednostek Miejskiego Centrum Medycznego im. Karola Jonschera w Łodzi są dostępne TYTKI SENIORA lipiec - sierpień 2018r. Serdecznie zapraszamy.
czytaj
Zapraszamy na FESTIWAL ZDROWIA
Zapraszamy na Festiwal Zdrowia W dniach 28 i 29 lipca 2018 r. od godz. 10.00 do 18.00 zapraszamy wszystkie łódzkie rodziny do wspólnego spędzenia czasu na terenie obiektu rekreacyjnego „Stawy Jana” w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 247.
czytaj
Ginekologia na ul. Milionowej
Oddział Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej oraz Poradnia Ginekologiczna zostały przeniesiony ze Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 do Szpitala im. dr. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14.
czytaj
Spotkanie prozdrowotne
Serdecznie zapraszamy na spotaknie prozdrowotne " Letni piknik dla zdrowia", które odbędzie się 21.07.2018 r w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
czytaj
Spotkanie prozdrowotne Latem o zdrowiu
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne " Latem o zdrowiu...", które odbędzie się 7.07.2018 r w Szpitalu im. H. Jordana w Łodzi.
czytaj
Drzewo Pokoleń 2018 - Wygrana jest Nasza
Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za oddane głosy na Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi w konkursie Drzewo Pokoleń 2018. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy sukces.  Wygrana jest Nasza:)
czytaj
Dieta czyni cuda 23.06.2018r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne " Dieta czyni cuda " 23.06.2018 r., które odbędzie się w Przychodni Lecznicza, przy ul. Lecznicza 6 w Łodzi.
czytaj
Jak przygotować się do lata 9.06.2018r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne "Jak przygotować się do lata " w dniu 9.06.2018 r. do Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi.
czytaj
Drzewo Pokoleń - zapraszamy do głosowania
Szanowni Państwo,  serdecznie zapraszamy do głosowania na Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. Link do głowsowania:  http://drzewopokolen.umed.pl/glosowanie/samorzad/
czytaj
Senioralia- Zdrowie dla wszystkich
Serdecznie zapraszamy na Senioralia- Zdrowie dla wszystkich, które odbęda się 19.05.2018 r. w Prezychodni Lecznicznicza, przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Maj dla ciała i ducha - 12.05.2018
Serdecznie zapraszamy na spotkanie prozdrowotne "Maj dla ciała i ducha" 12.05.2018 w Szpitalu im. H. Jordana, przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi.
czytaj
Informacja o wyborze partnera do projektu
W związku z ogłoszeniem zamieszczonym dnia 22.03.2017 r. na stronie internetowej Miejskiego Centrum Medycznego im. Dr Karola Jonschera w Łodzi o otwartym naborze Partnera/ów na wspólne przygotowanie i realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projektu wpisującego się w Poddziałanie IX.2.2 „Usługi społeczne i zdrowotne - ZIT” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w ramach konkursu nr RPLD.09.02.02-IP.01-10-002/18 ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi informujemy, iż wybrani zostali partnerzy: HRP CARE sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Tymienieckiego 19a, Fundacja Wiosna-Jesień z siedzibą w Łodzi, ul. Stefana Żeromskiego 15/3B oraz Fenix Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Litewska 6.  
czytaj
"Śmiech to zdrowie"
Serdecznie zapraszam na spotkanie prozdrowotne "Śmiech to zdrowie", które odbędzie się 21 .04.2018  w  Przychodni Lecznicza, przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi
czytaj
Otwarcie domu dziennego pobytu "Zaopiekuj się mną"
Dom Dziennego Pobytu – Zaopiekuj się mną   Dom Dziennego Pobytu jest prowadzony od 16 kwietnia 2018 r. przez Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego. Jest finansowany przez miasto Łódź. Znajduje się w budynku przy Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9.  
czytaj
Marsz dla zdrowia
Serdecznie zapraszam na spotkanie prozdrowotne "Marsz dla zdrowia", które odbędzie się 14.04.2018 w Przychodni Lecznicza, przy ul. Leczniczej 6 w Łodzi.
czytaj
Zdrowe i kolorowe życie Seniora
Serdecznie zapraszam na spotkanie prozdrowotne "Zdrowe i kolorowe życie Seniora", które odbędzie się 7.04.2018 r.  w Szpitalu im. H. Jordana w Łodzi.
czytaj
Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata na stanowisko: asystent pacjenta
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi aktualnie poszukuje osoby na stanowisko: asystent pacjenta w ramach projektu „Zaopiekuj się mną”
czytaj
Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata na stanowisko: rehabilitant
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi aktualnie poszukuje osoby na stanowisko: rehabilitanta w ramach projektu „Zaopiekuj się mną”
czytaj
Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata na stanowisko: pielęgniarka
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi aktualnie poszukuje osoby na stanowisko: pielęgniarka w ramach projektu „Zaopiekuj się mną”
czytaj
Sobota dla serca
Serdecznie zapraszamy 24.03.2018 r. Szpital im. H. Jordana w Łodzi, ul. Przyrodnicza 7/9.
czytaj
Ogłoszenie o poszukiwaniu do pracy lekarza
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera  w Łodzi, ul. Milionowa 14 zatrudni lekarza specjalistę w dziedzinie :    chorób wewnętrznych lub  lekarza w trakcie specjalizacji w w/w dziedzinie medycyny po ukończonym min. 1 roku
czytaj
Bepłatne konsultacje lekarskie ze specjalistami
  Informujemy, iż ruszają zapisy na bezpłatne konsultacje lekarskie ze specjalistami dla łodzian realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Spotkania będą odbywały się do grudnia 2018 roku. Poniżej, informacje nt. najbliższych spotkań:
czytaj
Nowy Tomograf w Szpitalu im. dr. K. Jonschera
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi bada pacjentów jednym z najnowocześniejszych aparatów do wykonywania tomografii. Tomograf komputerowy Toshiba Aquilion PRIME zakupiono za ponad 2,5 mln zł. Nowe urządzenie może wykonywać badania dla prawie 20 tys. Pacjentów rocznie. Pacjenci, którzy wczoraj mieli wykonywane badania docenili komfort i szybkość działania nowego tomografu.  
czytaj
Aktywny Senior w marcu
Serdecznie zapraszamy na spotaknie "Aktywny Senior w marcu", które odbędzie się 3.03.2018r. w Szpitalu im. H. Jordana w Łodzi.
czytaj
Tytka Seniora luty- kwiecień 2018 r.
Seniorze, informujemy iż na terenie placówek MCM im. dr. Karola Jonschera w Łodzi jest już dostępne nowe wydanie "TYTKI SENIORA " na luty - kwiecień 2018r. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.
czytaj
Zimowe Impresje - Międzynarodowy Dzień Chorego - 10.02.2018 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Zimowe Impresje" gdzie będziemy wraz z NFZ obchodzić Międzynardowy Dzień Chorego. 
czytaj
Nasze Centrum pięknieje dla Was!!!
Nasze Centrum pięknieje dla Was!!! Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi przeprasza pacjentów, odwiedzających chorych i  inne osoby korzystające ze świadczeń medycznych w Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi za utrudnienia spowodowane remontem w głównym budynku szpitala. Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość, prosimy pytajcie personel medyczny, jeśli macie kłopot z odszukaniem właściwego gabinetu w Przychodni Specjalistycznej lub gabinetu diagnostyki obrazowej. Już za 3  miesiące zakończymy naszą inwestycję i wtedy docenicie komfort leczenia w naszym szpitalu. Prosimy zwracajcie uwagę na tablice i strzałki, które pomogą Wam znaleźć odpowiednie gabinety i specjalistów. 
czytaj
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Centrum
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Centrum W dniach 13 – 14 stycznia 2018 r. w Szpitalu im. H. Jordana i w Szpitalu im. K. Jonschera zbieraliśmy „grosiki” dla noworodków. Łącznie zebraliśmy 2869,64 zł. W specjalnych kopertach zdeponowaliśmy je w MBanku. Mieliśmy zarejestrowany sztab nr # 3606  i pięciu wolontariuszy, którzy z puszkami WOŚP widoczni byli w Naszych szpitalach. Każdy pacjent dostał od nas orkiestrowe serduszko, ale także posłuchał kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego z kościoła Św. Anny w Łodzi, porozmawiał z uczniami z łódzkich szkół, którzy przyszli w odwiedziny do chorych. W ramach naszego sztabu odbyła się akcja mierzenia ciśnienia, ważenia, badania stóp przez firmę TROMED, porady na bóle kręgosłupa, porady dietetyczne, ale też nasi partnerzy z kawiarni Tubajka zadbali o słodkości dla darczyńców WOŚP, restauracja Cesky film przygotowała kawę i herbatę, a Kreatoora zniżki oraz piękne kartki z Księżego Młyna. Panie, które chciały się dowiedzieć więcej o nowych tendencjach w modzie odwiedziły studio Showroom Pani Kozieradzkiej, gdzie przy kawie i herbacie dobrze gawędziło się o nowych wzorach i deseniach. Największą atrakcją był prezent od firmy Jaszpol – najnowszym modelem Renault za przysłowiowy grosz do skarbonki WOŚP można było przejechać się po Księżym Młynie, czyli dookoła naszego Szpitala im. dr. K. Jonschera. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli nam w dniu WOŚP szczególnie pracownikom Szpitala im. H. Jordana i K. Jonschera oraz wolontariuszom. Dzięki ich pomocy, uśmiechowi i empatii udało się nam zebrać pieniądze do skarbonek. 
czytaj
Kwestujemy z WOŚP- 14.01.2018. Finał na ul. Milionowej 14,
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 14.01.2017 (niedziela),  godz. 9.00 - 14.00 Szpital im. dr. K. Jonschera, ul.  Milionowa 14 w Łodzi
czytaj
Kwestujemy z WOŚP - 13 stycznia 2018 - Szpital im. H. Jordana, ul. Przyrodnicza 7/9 w Łodzi
Wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w kwestowaniu z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY i dołożyć swój „kawałek serca” dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.   Serdecznie zapraszamy
czytaj
Jonscher w setce najlepszych szpitali
  Ranking szpitali to bardzo wiarygodny sposób na wytypowanie podmiotów leczniczych, w których zarządzający i personel przykładają dużą wagę do zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonej działalności i leczonych tam pacjentów.    
czytaj
Tytka Seniora grudzień 2017 - styczeń 2018
Seniorze, informujemy iż na terenie placówek MCM im. dr. Karola Jonschera w Łodzi jest już dostępne nowe wydanie "TYTKI SENIORA " na grudzień 2017- styczeń 2018r. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.
czytaj
Integracja dla Zdrowia - listopadowe wydarzenie w Przychodni Lecznicza
Integracja dla Zdrowia Wiele radości i zadowolenia okazali nam uczestnicy Naszej corocznej akcji „Integracja dla Zdrowia”. Do Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 przybyły całe rodziny: dzieci, nastolatkowie, dorośli i seniorzy.
czytaj
Świąteczny czas Seniora 2.12.2017
Serdecznie zapraszamy Seniorów i ich opiekunów na spotkanie Świąteczny Czas Seniora w dniu 2.12.2017 do Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi.
czytaj
Tytka Seniora Październik - Listopad 2017
Informujemy, iż na terenie Naszych placówek nadal można nabyć Tytkę Seniora (edycja październik - listopad). Już wkrótce nowe wydanie grudzień-styczeń.
czytaj
Integracja dla Zdrowia
Serdecznie zapraszamy na spotkanie Integracja dla Zdrowia w dniu 18.11.2017r. o godz. 10.00 - 14.00 do Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2017 - dzisiaj początek głosowania
Szanowi Państwo, serdecznie zachęcamy do oddawania głosów na Naszych Kandydatów z Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi zgłoszonych do Plebiscytu Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2017r.   Kategorie powiatowe Głosowanie dwuetapowe. Kategorie: Lekarz, Pediatra, Pielęgniarka, Położna, Placówka Medyczna. Zwycięzcy z każdego powiatu oraz z każdej kategorii otrzymują tytuł Hipokratesa Roku 2017 w danym powiecie i przechodzą do etapu wojewódzkiego, w którym będą walczyć o tytuł Hipokratesa Roku Ziemi Łódzkiej 2017 w swojej kategorii. Pierwszy etap (powiatowy) będzie trwać od 10.11.2017r. do 1.12.2017r. Drugi etap (regionalny-wojewódzki) będzie trwać od 5.11.2017r. do 18.12.2017r.   Kategorie wojewódzkie Głosowanie jednoetapowe. Kategorie: Ginekolog, Okulista, Onkolog, Fizjoterapeuta. Głosowanie będzie trwać od 10.11.2017r. do 18.11.2017r.
czytaj
Odwiedziny Naszego Patrona
Na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej (wejście od strony części ewangelickiej) znajduje się pomnik dr Karola Jonschera. Z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy grób naszego patrona - zapaliliśmy znicze i postawiliśmy mu kwiaty.  Piękny pomnik dr Jonschera znajduje się przy głównej alei po prawej stronie. Na załączonej fotografii widać go w całej okazałości. Grobem naszego patrona opiekuje się na co dzień rodzina doktora Jonschera. Mamy prośbę, jeśli odwiedzicie Państwo Cmentarz Stary zapalcie znicz na pomniku patrona Miejskiego Centrum Medycznego im. dr K. Jonschera.           
czytaj
Zapraszamy na spotkanie " Pożegnanie Jesieni"
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu dla Seniorów "Pożegnanie Jesieni" dnia 4 listopada 2017r. w Szpitalu H. Jordana w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
Dzień Wolontariusza z firmą TAKEDA
Z okazji Dnia Wolontariusza Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi wraz z firmą TAKEDA w dniu 13 października 2017 r. zorganizowało spotkanie w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi.  
czytaj
Serdeczne podziękowania dla Głosujących w Budżecie Obywatelskim
Szanowni Państwo, Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za oddane głosy na zgłoszone przez Nas projekty do Budżetu Obywatelskiego. Dzięki Państwa wsparciu wygrały Nasze dwa projekty. 1.       DOM DZIENNEGO POBYTU - ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ. Lokalizacja - ul. Przyrodnicza 7/9, Szpital im. H. Jordana. 2.       MIEJSKIE CENTRA MEDYCZNE ZAPRASZAJĄ PACJENTÓW NA KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE I INNE DZIAŁANIA PROZDROWOTNE I PROFILAKTYCZNE. Lokalizacja - PLACÓWKI; MCM Widzew, MCM Górna, MCM Bałuty, MCM Polesie, Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej, MCM im. dr.  K. Jonschera, CENTRUM MEDYCZNE im. L. Rydygiera.   Z Państwa pomocą udało się  nam osiągnąć ogromny sukces. Sukces ten ma dla Nas jeszcze większą wartość bowiem mamy świadomość, że został on osiągnięty gdyż obdarowaliście Nas Państwo dużym zaufaniem. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim Głosującym a zarazem każdemu z osobna za wsparcie w głosowaniu. Każdy Głos był dla Nas bardzo ważny !    
czytaj
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Łódzkiem od 1 Października 2017 r.
  NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W ŁÓDZKIEM OD 1 PAŹDZIERNIKA 2017 R.  SPRAWDŹ PORADNIE, W KTÓRYCH OTRZYMASZ POMOC W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy w każdej poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam, gdzie ma najbliżej.  W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przygotowane zostały gabinety lekarskie obok Izby Przyjęć i SOR  (nr 36 i nr 37).  Podobny gabinet (nr 11) przygotowano dla pacjentów w Szpitalu im. H. Jordana na ul. Przyrodniczej.  
czytaj
Aktywny Senior
Aquapark FALA w Łodzi przy Al. Unii Lubelskiej 4 przygotował specjalną ofertę dla Seniorów w ramach projektu "Aktywny Senior".  
czytaj
Jesienny fitness Seniora
Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Jesienny fitness Seniora" w Szpitalu im. H. Jordana w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9 w sobotę 7.10.2017.
czytaj
Budżet Obywatelski - Czekamy na Państwa Głosy
Czekamy na Państwa Głos!!  BUDZET OBYWATELSKI Wszystkich sympatyków Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi prosimy o poparcie naszych projektów przygotowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego
czytaj
Pierwsi pacjenci w nowym oddziale wewnętrznym i kardiologii
Nowe sale dla chorych, łącznie 53 łóżka w Oddziale Chorób Wewnętrzncyh i Kardiologii w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi obejrzeli wczoraj zaproszeni goście oraz media. Od dziś będą służyły chorym.   
czytaj
Serdecznie zapraszamy na Dzień dla Zrowia
  Serdecznie zapraszamy na Dzień dla Zdrowia, który odbędzie się 2 września 2017 w godz. 11.00 - 14.00 w Szpitalu H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 w Łodzi.  
czytaj
Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
W dniu 3 sierpnia 2017 r. w Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. Celem Stowarzyszenia będzie dbałość o kontynuację tradycji leczenia w Centrum, bezpieczeństwo pacjentów w systemie opieki zdrowotnej, a zwłaszcza prowadzenie działalności społecznej w zakresie rozpoznawania problemów i komunikowania rozwiązań poprawiających poziom zdrowia ludzi. Sfera zadań Stowarzyszenia obejmuje ochronę i promocję zdrowia, działalność charytatywną, organizację konferencji krajowych i międzynarodowych, działania na rzecz niepełnosprawnych,  działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami, promocji i organizacji wolontariatu.
czytaj
Relacja z Marszu dla Zdrowia
Prawie stu mieszkańców Łodzi spędziło sobotnie przedpołudnie z pracownikami Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi oraz naszymi partnerami z firmy TROMED, LOGO MED, Fundacją Stop udarom  i wielu innymi.  
czytaj
Marsz dla zdrowia
W dniu 29 lipca 2017 r. (sobota) w godz. 11.00 - 14.00 zapraszamy do Szpitala dr. H.Jordana (ul. Przyrodnicza 7/9) na "Marsz dla zdrowia". W programie między innymi: nordic walking, warsztaty zdrowego odżywiania, przesiewowe badania słuchu, porady dermokosmetyczne, 
czytaj
Senioralia w Centrum
Podczas tegorocznych dni majowych poświęconych łódzkim seniorom Przychodnia Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 zorganizowała w dniu 20 maja 2017 r. poranek dedykowany osobom starszym.
czytaj
Super okulistyka w Jonscherze
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi  znalazło się na 10 miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych w części okulistycznej. Ranking został opracowany przez czasopismo Menedżer Zdrowia i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnika Wprost.
czytaj
Sieć szpitali
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi zakwalifikowało się do „Sieci Szpitali” na poziomie II stopnia. Podstawową kwalifikacją była realizacja świadczeń zdrowotnych w określonych profilach. Przepisy i uregulowania prawne związane z siecią szpitali wejdą w życie 1 października 2017.
czytaj
Spotkanie "Zdrowe i Kolorowe Życie Seniora"
Serdecznie zapraszamy na spotkanie - "Zdrowe i Kolorowe Życie Seniora", które odbędzie się 20 maja 2017 r. (sobota) w godz. od 10.00 do 14.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6.
czytaj
Informacja o wyborze Partnera
W związku z ogłoszeniem zamieszczonym dnia 15.03.2017 r. na stronie internetowej Miejskiego Centrum Medycznego im. Dr Karola Jonschera w Łodzi o otwartym naborze Partnera/ów na wspólne przygotowanie i realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projektu wpisującego się w Poddziałanie IX.2.1 „Usługi społeczne i zdrowotne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w ramach konkursu nr RPLD.09.02.01-IP.01-10-002/17 ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi w dniu 26 stycznia 2017 r. informujemy, iż wybrani zostali partnerzy: Senium sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Łąkowa 11 oraz Fundacja Gajusz z siedzibą w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 87.  
czytaj
Projekt: Zdalna pielęgniarka
Projekt zdalna pielęgniarka jest realizowany na mocy podpisanego porozumienia o współpracy z Partnerem Technologicznym - dostawcą oprogramowania i urządzeń monitorujących. W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbyła się konferencja zorganizowana przez UMŁ w Szkole Podstawowej nr 10.  
czytaj
Darmowe Porady i Badania
Podczas obchodów Światowego Dnia Chorego w sobotę 11 lutego 2017 r. wszyscy chętni z aglomeracji łódzkiej, a także pacjenci Szpitala im. H. Jordana korzystali z konsultacji lekarzy z poradni geriatrycznej, bezpłatnej analizy skóry włosów i głowy, pomiaru ciśnienia, wagi ciała, informacji na temat prawidłowego odżywiania, badań podologicznych, ankiety na temat leków i przebytych chorób zawartych w tzw. pudełku życia i wielu innych zdrowotnych atrakcji.
czytaj
Obchody Światowego Dnia Chorego
11 lutego 2017 r. w sobotę od godz. 11.00 w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9
czytaj
Zdalna Pielęgniarka w Centrum
W marcu  2017 r. rusza realizacja usługi Zdalnej Pielęgniarki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi. Uczniowie szkół podstawowych nr 10 i nr 83 będą mogli skorzystać z darmowych badań profilaktycznych.
czytaj
Wielkie Granie w Centrum
Po raz kolejny Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi włączyło się do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
czytaj
Gramy Razem XXV Finał – 15 stycznia 2017
Zaczynamy już 12 stycznia w Gimnazjum nr 37 a 15 stycznia w godz. 15.00 – 18.00 zapraszamy do Sztabu Orkiestry w Gimnazjum nr 37 przy ul. Jarosławskiej 29 na bezpłatne badanie poziomu cukru, ważenie, mierzenie, porady dietetyka. Obiecujemy także możliwość indywidualnych konsultacji z farmaceutą z Apteki Dar Zdrowia - 24 godziny na temat leków.
czytaj
Mikołaje z Leczniczej
Już dziś paczki ze słodyczami i ubranka dziecięce trafią do wychowanków Domu Dziecka nr 11 przy ul. Wólczańskiej i Domu Dziecka nr 9 - Domu Międzypokoleniowego Bednarska przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.
czytaj
Ujęcia filmowe w Szpitalu
Niecodzienne sceny towarzyszyły wczoraj pacjentom i personelowi medycznemu w oddziale internistycznym i kardiologii w Szpitalu im. dr K. Jonschera w Łodzi. Oprócz lekarzy w sali chorych pojawili się Andrzej Gajewski, reżyser wraz operatorem filmowym.
czytaj
Telemedycyna w Jonscherze
Miejskie Centrum Medyczne im dr. Karola Jonschera w Łodzi od 1 grudnia 2016 r. przystąpiło do projektu Miasto Zdrowia.
czytaj
Dzień Wolontariatu dla Seniorów
Dzień Wolontariatu dla Seniorów W dniu 18 listopada 2016 r. odbył się w naszym Centrum – w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 Dzień Wolontariatu zorganizowany przez firmę Takeda Polska oraz Agencję Salt & Peper.
czytaj
Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Przychodni Lecznicza
W dniu 14 listopada 2016 r. w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 ponad 300 pacjentów skorzystało z badania poziomu cukru we krwi, ale także z dobierania wkładek do obuwia, wykładów na temat suplementów diety, wyjazdów do sanatorium, porad dietetycznych, materiałów edukacyjnych itp.
czytaj
Pamięć o naszym patronie
Na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej (wejście od strony części ewangelickiej) znajduje się pomnik dr Karola Jonschera. Z okazji Święta Zmarłych złożyliśmy tam wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze.  
czytaj
Certyfikat
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż w związku z udziałem Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Europejskim Badaniu Punktowym występowania zakażeń związanych z opieką zdrowotną i zużycia antybiotyków PPS HAI&AU 2016, nasz Szpital ponownie uzyskał certyfikat potwierdzający jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjenta.
czytaj
Wolontariusze w Centrum
Wolontariusze fundacji Subvenio pojawili się przy łóżkach pacjentów w dwóch szpitalach przy ul. Milionowej i przy Przyrodniczej w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi.
czytaj
Otwarcie nowego Pawilonu Bloku Operacyjnego w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.
W dniu 6 października 2016 r. Dyrekcja Centrum oddała do użytku nowoczesny pawilon bloku operacyjnego z oddziałami szpitalnymi, w którym już za kilka dni leczeni będą pierwsi pacjenci.
czytaj
Żyj zdrowo i kolorowo, czyli prosto i sportowo
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów w sobotę 17 września 2016 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6
czytaj
Budżet Obywatelski - Projekt L 0010
Elektroniczny system obsługi pacjentów Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera
czytaj
Darmowe leki 75+
Informacji nt. rządowego programu LEKI 75+ udziela Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
czytaj
Bezpłatne badanie słuchu
Zapraszamy na Bezpłatne badanie słuchu które odbędzie się w dn.  17 sierpnia 2016 (środa) w godz. 10.00 – 15.00   Słuchobus będzie stał na wprost głównego wejścia do Szpitala im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14 Partnerem akcji jest firma Logo-Med  
czytaj
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Kierownika Działu Statystyki i Dokumentacji Medycznej
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi poszukuje kandydata na stanowisko   KIEROWNIKA DZIAŁU STATYSTYKI I DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ
czytaj
Światowe Dni Młodzieży w Centrum
Od kilku dni na ulicach Łodzi można spotkać rzesze Młodzieży z całego świata, przygotowują się oni do głównych uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
czytaj
„Miasto Zdrowia” projekt z firma Comarch
Projekt „Miasto Zdrowia” Projekt Miasto Zdrowia jest realizowany na mocy podpisanego porozumienia o współpracy z Partnerem Technologicznym - dostawcą oprogramowania i urządzeń monitorujących.
czytaj
Bieg Fabrykanta
W dniu 27 sierpnia 2016 (sobota) odbędzie się już szósta edycja „Biegu Fabrykanta”. Honorowy patronat nad biegiem objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Marszalek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. Trasa biegu prowadzić będzie po terenie Księżego Młyna.
czytaj
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209601
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209601 POD NAZWĄ "TERMODERNIZACJA BUDYNKU MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI PRZY UL. PRZYRODNICZEJ 7/9 JEST REALIZOWANE W RAMACH BUDŻETU MIASTA ŁODZI (2016r.)
czytaj
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209731
JEDNOROCZNE GMINNE ZADANIE INWESTYCYJNE KOD NR 2209731 POD NAZWĄ "PRACE BUDOWLANE W OBIEKTACH MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI JEST REALIZOWANE W RAMACH BUDŻETU MIASTA LODZI (2016r.)
czytaj
Pudełka z wiadomościami o pacjencie
W dniu 21 lipca 2016 r. podczas konferencji prasowej z udziałem Krzysztofa Piątkowskiego, wiceprezydenta Łodzi, Artura Olsińskiego, dyrektora ŁOW NFZ oraz dr Anny Rżanek, ordynatora oddziału chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przekazano informację o zakupie 10.000 pudełek życia dla łódzkich seniorów.
czytaj
Nowe poradnie w Centrum: Poradnia Geriatryczna i Poradnia Proktologiczna
Rozpoczęły swoją działalność dwie nowe poradnie w Miejskim Centrum Medycznym im. K. Jonschera w Łodzi. Są to Poradnia Geriatryczna w Szpitalu H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 oraz Poradnia Proktologiczna w Szpitalu im. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14.
czytaj
„Centrum” dla seniorów
Łódzkie „Senioralia” odbyły się w dniach 7 – 21 maja. W tym czasie Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi oraz nasi partnerzy przygotowali wiele bezpłatnych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom naszego miasta.
czytaj
Docieplony Szpital im. H. Jordana
W ramach termomodernizacji budynku Szpitala im. H. Jordana będzie wymienionych około 160 okien, ściany zewnętrzne w budynku głównym i administracji zostaną docieplone termicznie, trwa montaż grzejników stalowych oraz solarów, słowem lepszy standard leczenia w placówce docenią pacjenci, którzy będą leczeni zimą.
czytaj
Nagroda dla zasłużonej łodzianki
Z okazji Święta Łodzi, rada miejska przyznała zasłużonym łodzianom nagrody Miasta Łodzi i odznaki "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Jedno z odznaczeń otrzymała Iwona Bednarek pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.
czytaj
III Łódzkie Senioralia & Dzień Profilaktyki i Zdrowia
Serdecznie zapraszamy na III Łódzkie Senioralna czyli na największe w całym roku święto poświęcone osobom starszym. W dniach 7-21 maja 2016 czeka na Was prawie 500 wydarzeń przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi i 115 partnerów.
czytaj
Światowy Dzień Zdrowia w Przychodni Lecznicza
Ponad dwustu pacjentów odwiedziło Przychodnię Lecznicza przy ul. Leczniczej w dniu 7 kwietnia 2016 r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
czytaj
Darmowe badania usg jamy brzusznej
Miasto Łódź i wybrane placówki medyczne zapraszają na darmowe badania usg jamy brzusznej dla dorosłych mieszkańców Łodzi w wieku 18–64 lata z nadwagą lub otyłością oraz podejmujących ryzykownie zachowania alkoholowe
czytaj
Obchody Światowego Dnia Zdrowia
Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów w dniu 7 kwietnia br. w godz. 9.00 -13:00 do udziału w obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbędą sie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 
czytaj
Bez bólu z certyfikatem
Mamy przyjemność poinformować, iż Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi w dniu 16 marca 2016 r. otrzymało ponownie certyfikat - Szpital bez bólu. 
czytaj
Przebudowa Przychodni Lecznicza
Pacjenci Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 ocenili, że spełnia ona standardy jakości na miarę XXI wieku. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera, do którego należy Przychodnia przeznaczyło na remont i modernizację prawie milion złotych.
czytaj
Światowy Dzień Chorego
Wszystkim Pacjentom Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi z okazji Światowego Dnia Chorego w dniu 11 lutego 2016 roku życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, wsparcia w rodzinie i ze strony personelu medycznego oraz uśmiechu i pogody ducha każdego dnia.
czytaj
Żyj zdrowo i sportowo
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów w dniu 23 stycznia br. o godzinie 10.00 -14:00 do udziału w aktywnej sobocie w ramach programu ”Żyj zdrowo i sportowo”
czytaj
Audycja w Radio Łódź - Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Dzięki pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy pacjenci Szpitala im. H. Jordana mają na salach nowoczesne łóżka, do obsługi których służy pilot. Więcej o tym co Orkiestra podarowała w roku ubiegłym, a na co czekają pacjenci teraz w audycji redaktor Doroty Matyjasik z Radia Łódź
czytaj
Audycja w Radio Łódź - Wady Postawy
Ponad 1300 dzieci z 7 łódzkich szkół podstawowych przebadano w ramach Miejskiego Programu Profilaktycznego „Wady Postawy” przez lekarzy Przychodni Lecznicza. Według dr Cezarego Lipińskiego, kierownika tejże Przychodni u 60 procent przebadanych dzieci zdiagnozowano wystąpienie takich wad. Wynika to z tego, że nasze maluchy coraz więcej czasu spędzają przy komputerach, mniej się ruszają.
czytaj
Audycja w Radio Łodź - Czas seniora
Doktor Monika Kidawa, koordynator projektu pilotażowego koncyliacji lekowej w szpitalu przy ul. Przyrodniczej 7/9 opowiedziała jak wazne jest ustalenie, prowadzenie i przekazywanie kompletnej i aktualnej informacji o lekach na każdym etapie diagnostyki i leczenia szczególnie wsród chorych w wieku 65 plus.
czytaj
ZAKUP APARATU ULTRASONOGRAFICZNEGO DLA MIEJSKIEJ PRZYCHODNI LECZNICZA
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi realizuje projekt pt. „ Zakup Aparatu Ultrasonograficznego Dla Miejskiej Przychodni „Lecznicza”” , który został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Łódzkiego.
czytaj
Mikołaje z Leczniczej
Już dziś paczki ze słodyczami i atrakcyjnymi kubeczkami trafią do wychowanków Domu Dziecka nr 9 - Domu Międzypokoleniowego Bednarska przy ul. Bednarskiej 15 w Łodzi.
czytaj
Akredytacja dla Centrum
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi po wizycie inspektorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia otrzymało certyfikat na poziomie 87%.  
czytaj
Zakup diatermii z prewencyjnych środków PZU
Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi informuje, że dokonano zakupu diatermii krótkofalowej do terapii polem magnetycznym dla potrzeb Oddziału Rehabilitacji. Dofinansowanie ze środków prewencyjnych Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie S.A. w wysokości 25.000 zł.
czytaj
Pomieszczenia do wynajęcia na ul. Przyrodniczej 7/9
Miejskie Centrum Medyczne posiada do wynajęcia pomieszczenia o łącznej powierzchni 187,5m 2  znajdujące się w wolnostojącym budynku w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl