Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera przekazano dwa kardiomonitory. To dar od Grupy Pietrucha.
Specjalistyczny sprzęt trafił do oddziału chirurgii ogólnej dla pacjentów z covid 19: Adam Pustelnik - wiceprezydent miasta Łodzi, Jerzy Pietrucha - prezes Grupy Pietrucha oraz Konrad Łukaszewski, dyrektor MCM im. Jonschera
czytaj
"Słodki, słodszy... cukrzyca"
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi kampanii edukacyjno-informacyjnej "Słodki, słodszy... cukrzyca" przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków.
czytaj
Nabór na stanowisko Pielęgniarki ds. epidemiologii lub higieny i epidemiologii
Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi Poszukuje 2 kandydatów na stanowisko   Pielęgniarki specjalisty do spraw epidemiologii lub higieny i epidemiologii  
czytaj
Budżet Obywatelski 2020/2021
Szanowni Państwo, prosimy o oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim na projekt ponadosiedlowy L059. Można oddać głos w dniach 16 – 30 listopada 2020 r. W naszej ulotce jeśli najedziecie Państwo na kod QR zostaniecie przekierowani na stronę głosowania. Miejskie Centra Medyczne w Łodzi proponują Państwu nie tylko konsultacje u lekarzy specjalistów, ale też zabiegi rehabilitacyjne, warsztaty edukacyjne i porady pielęgniarskie.
czytaj
Kwiaty dla Doktora Karola Jonschera
Na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej (wejście od strony części ewangelickiej) znajduje się pomnik dr Karola Jonschera. Z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy grób naszego patrona - zapaliliśmy znicze i zostawiliśmy mu kwiaty.
czytaj
Dzień Ratownictwa Medycznego
Wszystkim ratownikom medycznym składamy najserdeczniejsze życzenia
czytaj
Wykrywacz gorączki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi otrzymało dziś w prezencie od naukowców z łódzkiej firmy Smart Soft Solution Spółka z o.o. -  bezdotykowy detektor gorączki. Urządzenie, które z odległości 50 cm mierzy temperaturę i alarmuje w przypadku odstępstw od normy postawimy przy wejściu do głównego budynku Szpitala.
czytaj
Zasady zlecania testów na koronawirusa
Prosimy o zapoznanie się z najnowszym komunikatem Ministerstwa Zdrowia dotyczącym zasad zlecania testów na koronawirusa Szczegóły w linku:  https://www.gov.pl/web/zdrowie/zasady-zlecania-testow-na-koronawirusa  
czytaj
Komunikat dot. planowanego brakowania niearchiwalnej dokumentacji medycznej
KOMUNIKAT DYREKTORA MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI   w sprawie planowanego brakowania niearchiwalnej dokumentacji medycznej z  lat 1997-1999 pacjentów leczonych w Zespole Opieki Zdrowotnej Łódź- Górna oraz możliwości odbioru indywidualnej wewnętrznej dokumentacji medycznej przewidzianej do zniszczenia.
czytaj
Szczepienia ochronne przeciw grypie
Szanowni Państwo, Wszystkich pracowników Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi pragniemy poinformować, że w 2020 roku na terenie Centrum realizowane będą szczepienia ochronne przeciw grypie finansowane z dwóch źródeł.
czytaj
„Przyjazny dla pacjenta"
Renata Banaszkiewicz, pielęgniarka oddziału neurologii w Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi została laureatką konkursu „Przyjazny dla pacjenta" w kategorii pielęgniarka. Do tego zaszczytnego tytułu nominowali ją pacjenci, oni też oddali na nią swoje głosy w konkursie. Zebrała ich najwięcej w swojej kategorii.
czytaj
Oddaj krew !!
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zaprasza Państwa do dobrowolnego oddawania krwi, czyli lekarstwa, którego niczym nie można zastąpić.
czytaj
Odmrażamy zabiegi z zakresu ortopedii w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
W okresie pandemii COVID - 19 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi stosujemy szereg środków bezpieczeństwa epidemiologicznego powiedział Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum. – Jednocześnie podkreślił, że czas oczekiwania na zabiegi jest krótki i warto je realizować w zaplanowanym terminie.
czytaj
Informacja dla osób głuchych
Do 30 września wszystkie osoby głuche mogą połączyć się zdalnie z Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy pomocy tłumacza języka migowego.
czytaj
Teleporady dla osób głuchych w Centrum
W związku z epidemią koronawirusa wizyty w u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i u specjalistów ograniczane są tylko do sytuacji koniecznych.  Polecamy kontakty pacjentów z lekarzami na zasadzie teleporady telefonicznej.  
czytaj
Dar „ozdrowieńców” z Jonschera
Grupa pięciu lekarzy z Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi  zdecydowała się na oddanie swojego osocza innym chorym na SARS-CoV-2. Jak cenny to dar wiedzą dokładnie, bo sami z niego skorzystali podczas leczenia COVID 19.  
czytaj
Nabór na stanowisko Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii
Dyrekcja  Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera  w Łodzi ,  ul. Milionowa 14  w porozumieniu  z Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi ogłasza konkurs na stanowisko Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii  Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera  w Łodzi ,  ul. Milionowa 14
czytaj
Ważne informacje - KWARANTANNA
Prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami odnośnie sposobu postępowania podczas kwarantanny.
czytaj
Ważny komunikat dla pacjentów
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Wprowadzone zmiany w  funkcjonowaniu Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pacjentom oraz personelowi.  
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl