Jesteś: Strona główna > Aktualności > Wielkie Granie w Centrum
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
Wielkie Granie w Centrum

Po raz kolejny Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi włączyło się do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Przez kilka dni poprzedzających Wielkie Granie z dumą pokazywaliśmy redakcji TVN 24 oraz TVP 3 nasze dary od Orkiestry, czyli 75 profesjonalnych łóżek, sprzęt do rehabilitacji, materace przeciwodleżynowe, profesjonalny aparat do pomiaru ciśnienia i temperatury, fotel kąpielowy, podnośnik do przenoszenia chorych z łóżka na łóżko oraz specjalną wagę dla pacjentów w pozycji siedzącej i leżącej. Z tego sprzętu korzystają pacjenci seniorzy w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9.

W tym roku dołączyliśmy do Sztabu WOŚP w Gimnazjum nr 37 w Łodzi.

12 grudnia 2017 r. pokazaliśmy uczniom jak prawidłowo myć ręce według instrukcji Światowej Organizacji Zdrowia, a następnie ułożyliśmy serce WOŚP w sali gimnastycznej.

Wiele się działo w dniu Orkiestry. Wszystkim pacjentom Szpitala im. dr. K. Jonschera kolędy zaśpiewały dziewczęta z parafii Św. Anny w Łodzi, dołączyły do nich wolontariuszki z Gimnazjum nr 37. To im do puszek drobniaki wrzucili pracownicy Centrum, pacjenci, goście Centrum.

Dla stacji TVN 24 Konrad Łukaszewski, Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera nagrał informację o tym dlaczego warto grać z Orkiestrą, kto jest beneficjentem wrzucanych do puszki pieniędzy.

Po południu kilkaset osób odwiedziło Gimnazjum nr 37, w którym mieliśmy swoje gabinety medyczne. Panie pielęgniarki ważyły i mierzyły chętnych, badały poziom cukru we krwi, mierzyły ciśnienie tętnicze, dawały wskazówki dietetyczne. Zaprzyjaźnieni z nami przedstawiciele Apteki Dar Zdrowia 24 h odpowiadali na pytania na temat interakcji leków, suplementów diety, korzyści płynących z przestrzegania zaleceń lekarskich itp.

Pomiarów stopy, wskazań do noszenia wkładek udzielali przedstawiciele firmy Tromed.

Każdy, kto był głodny mógł kupić sobie za „grosz” dla Orkiestry jedzenie w jednym z kilku punktów gastronomicznych rozlokowanych na parterze i piętrze w Gimnazjum nr 37. Uczniowie przygotowali wiele atrakcji: przedstawienia teatralne, ćwiczenia i eksperymenty naukowe, pokaz mody, makijażu i wiele innych.

Sie ma i do zobaczenia za rok!!!

 


 

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl