Jesteś: Strona główna > Aktualności > Szczepienia Seniorów w Centrum
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Szczepienia Seniorów w Centrum

W ramach szczepień populacyjnych dla seniorów Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi uruchomiło punkt szczepień w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. Wczoraj zaszczepiono tam już 180 osób.


Jak podkreślił na konferencji prasowej w dniu 9 lutego 2021 r. Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum staramy się zaszczepić jak największą grupę seniorów i cieszymy się z każdej dodatkowej partii szczepionek. Od tygodnia do Centrum trafia 120 dawek zamiast 30, co umożliwia nam szczepienia osób z listy rezerwowej.

Dr Jacek Kidoń, kierownik POZ w Przychodni Lecznicza przygotował wraz z zespołem punkt szczepień na I piętrze – jest możliwy dojazd windą do w/w punktu. Tam są już przygotowane stoliki i krzesła, przy których można spokojnie wypełnić kwestionariusz, zdjąć okrycie wierzchnie i przygotować się do rozmowy z lekarzem i pielęgniarką.

Wiele osób przychodzi na szczepienie z bliskimi, rodziną lub znajomymi. Po szczepieniu jeszcze 20 minut pozostają w poczekalni, mają czas na zadanie dodatkowych pytań, tam też pielęgniarka wręcza im zaświadczenie o odbytym szczepieniu i terminie przyjęcia drugiej dawki.

Dr Jacek Kidoń podkreśla, że seniorzy to bardzo zdyscyplinowana grupa pacjentów, przychodzą punktualnie, stosują się do zaleceń lekarskich.

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl