Jesteś: Strona główna > Aktualności > Wykrywacz gorączki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Wykrywacz gorączki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi otrzymało dziś w prezencie od naukowców z łódzkiej firmy Smart Soft Solution Spółka z o.o. -  bezdotykowy detektor gorączki. Urządzenie, które z odległości 50 cm mierzy temperaturę i alarmuje w przypadku odstępstw od normy postawimy przy wejściu do głównego budynku Szpitala.


Każdy wchodzący ustawi się przed stacją diagnostyczną, czyli  małą czarną skrzynką Quick Temp i zobaczy na ekranie pomiar temperatury, zielona tablica na ekranie w sposób czytelny informuje, że pomiar jest prawidłowy, czerwona tablica pozwoli na szybką identyfikację osób gorączkujących.

Urządzenie w ciągu minuty zmierzy temperaturę u ok. 10 osób.

- Pomiar jest bezpieczny, szybki i niezwykle istotny do błyskawicznej oceny stanu zdrowia pacjenta – mówi Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum. – W czasach pandemii praktycznie codziennie wdrażamy nowe procedury, stosujemy urządzenia, które pomagają nam skutecznie walczyć z Sars-CoV-2.

Paweł Kielanowski z firmy Smart Soft Solution Spółka z o.o. dodał, że pomysł na stworzenie detektora pojawił się w marcu, kiedy ruszyła społeczna kwarantanna.

- Postanowiliśmy wykorzystać technologię zastosowaną w innym wynalazku, konieczne było dostosowanie algorytmu do pomiaru temperatury ludzi, rozwinięcie interfejsu oraz rozszerzenie o potrzebne czujniki. - Po 3 tygodniach pracy powstał pierwszy Quick Temp – dodał Paweł Kielanowski.

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi codziennie przebywa ponad 300 pacjentów w poradniach specjalistycznych, izbie przyjęć/SOR i na badaniach diagnostycznych, oni z pewnością docenią szybki pomiar temperatury i łatwość jej sprawdzenia.

 

 

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl