Jesteś: Strona główna > Aktualności > Odmrażamy zabiegi z zakresu ortopedii w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Odmrażamy zabiegi z zakresu ortopedii w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

W okresie pandemii COVID - 19 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi stosujemy szereg środków bezpieczeństwa epidemiologicznego powiedział Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum. – Jednocześnie podkreślił, że czas oczekiwania na zabiegi jest krótki i warto je realizować w zaplanowanym terminie.


Oddział specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu skomplikowanych złamań kości długich, przy pomocy specjalnych gwoździ wprowadzanych do jamy szpikowej kości. Pacjent leczony taką metodą nie wymaga zakładania gipsu na wiele tygodni, jak w metodzie tradycyjnej, co umożliwia szybsze podjęcie rehabilitacji i przyspiesza powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Oddział posiada duże doświadczenie w operacjach protezoplastyki stawu biodrowego i stawu kolanowego w chorobach zwyrodnieniowych i po urazach tych okolic. 

- W ubiegłym roku wykonaliśmy prawie 500 zabiegów w zakresie protezoplastyki – mówił dr n. med. Piotr Jander, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. - Dobre efekty pooperacyjne uzyskujemy dzięki doświadczeniu oraz wyposażeniu oddziału w sprzęt i aparaturę medyczną, a także możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego.

Dużą wagę przykłada się również do objęcia pacjenta fachową rehabilitacją już w Oddziale, tak szybko jak to tylko możliwe, oraz zapewnienia kontynuowania rehabilitacji w ramach działającego Oddziału Rehabilitacyjnego.informacje - zapisy na zabiegi ortopedyczne.pdf pobierz
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl