Jesteś: Strona główna > Aktualności > Teleporady dla osób głuchych w Centrum
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
Teleporady dla osób głuchych w Centrum

W związku z epidemią koronawirusa wizyty w u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i u specjalistów ograniczane są tylko do sytuacji koniecznych.  Polecamy kontakty pacjentów z lekarzami na zasadzie teleporady telefonicznej.

 


Podpowiadamy jak można w tej sytuacji pomóc osobie głuchej bądź bardzo słabo słyszącej: w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi funkcjonuje od niedawna specjalny program do wideorozmowy. Oprócz lekarza oraz pacjenta - za zgodą osoby głuchej, szukającej porady lekarza - w rozmowie uczestniczy doświadczony tłumacz języka migowego. Wykorzystywana jest do tego specjalna aplikacja oraz komunikator. Przy tłumaczeniach migowych pomagają osoby z Polskiego Związku Głuchych w Łodzi. 

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi można skorzystać z teleporady;  w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6, w filii przy ul. Zarzewskiej 56/58, Szpitalu im. dr. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14 oraz w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9.

Przypomnijmy, problemy ze słuchem ma kilka tysięcy łodzian. Warto powiedzieć zainteresowanym o nowej możliwości konsultacji z personelem medycznym Centrum.

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl