Jesteś: Strona główna > Aktualności > Kaplica w Centrum
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 11
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
Kaplica w Centrum

Po raz pierwszy w niedzielę 4 listopada 2018 roku uroczystą mszę świętą dla chorych oraz lekarzy i pielęgniarek pracujących w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi odprawił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki wraz z księdzem dr Piotrem Turkiem, proboszczem parafii Św. Anny. Kaplica mieści się na pierwszym piętrze w głównym budynku Szpitala im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14. 


Przed rozpoczęciem Eucharystii ksiądz Arcybiskup poświęcił to wspaniałe miejsce duszpasterskiej opieki. W kaplicy Miłosierdzia Bożego w centralnym miejscu wisi na ścianie obraz Pana Jezusa Miłosiernego, w oknach mienią się witraże, wielką ozdobą kaplicy jest tabernakulum.

Fundatorem obrazu jest właściciel Ceramiki Tubądzin, a darczyńcami witraży i tabernakulum są parafianie z kościoła Św. Anny.

W Słowie Bożym Arcybiskup Grzegorz Ryś przedstawił rolę przykazania miłości Boga i Bliźniego - wsłuchiwanie się w drugiego człowieka i jego potrzeby.

Msze święte będą odprawiane w niedziele i dni świąteczne o godz. 7.30. Codziennie opieka kapłańska dostępna jest dla chorych od godz. 6.30 do 8.00.

Wkrótce chorzy, którzy nie będą zejść do kaplicy będą mogli korzystać z transmisji telewizyjnej mszy świętej w swoich salach.

W uroczystej mszy świętej wzięła udział Dyrekcja Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi.

 

 

wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl