Jesteś: Strona główna > Aktualności > Wiosenne Pasje seniora
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
Wiosenne Pasje seniora
W czwartej edycji „Poranku seniora” w dniu 15 kwietnia 2015 r. wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. 

Seniorzy dowiedzieli się jak radzić sobie z depresją, jaka jest skuteczność leczenia farmakologicznego w leczeniu schorzeń psychicznych związanych z wiekiem podeszłym. O tych trudnych sprawach opowiedział dr n. med. Piotr Wierzbiński z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Na pytania pacjentów na temat suplementów diety na wiosnę odpowiadali farmaceuci z Apteki „Dar Zdrowia”. Prelekcja Celiny Kozubek, kierownika  z łódzkiej „Palmiarni” wzbudziła podziw. Jej instrukcje na temat pielęgnacji roślin egzotycznych były poparte praktycznymi pokazami kolejnych czynności np. przy podcinaniu korzeni, przesadzaniu roślin itp. Spotkanie zakończyliśmy w parku przy Przychodni Lecznicza. Uczestnicy seniorzy i członkowie klubu „Bula” ćwiczyli zasady gry francuskiej w boule. Marek Markiewicz, prezes Uczniowskiego Parafialnego Klubu Sportowego „Bula” zachęcał do codziennej aktywności, podkreślał, że to gra dla wszystkich, bez względu na wiek. Dzięki informacjom w łódzkich mediach o naszej aktywności wie coraz więcej łodzian, chętnie przyjeżdżają do naszej Przychodni z całego miasta. Poniżej kilka relacji medialnych z tego wydarzenia.
Senioralia w Szpitalu im. Jonschera
Z ponad 800 bezpłatnych badań cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego, densytometrii, słuchu i spirometrii skorzystali seniorzy z aglomeracji łódzkiej podczas tegorocznej edycji „Senioraliów”. 
W piątek 22 maja 2015 r. wczesnym rankiem w parku w Przychodni przy ul. Leczniczej 6 pojawiły się osteobus i słuchobus. Pierwsi pacjenci rozpoczęli badania słuchu i kręgosłupa już przed dziewiątą rano. Na terenie Przychodni studentki I roku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi pod opieką swoich nauczycieli przygotowały się do szturmu chętnych do badań. A było ich wielu. Cieszyli się, że mogli skorzystać z kompleksowych badań, przyjechali z różnych dzielnic naszego miasta. W oczekiwaniu na wizytę u lekarza, pielęgniarki wszyscy chętni brali udział w prelekcjach, których było tego dnia więcej, niż zwykle. Przedstawiciele NFZ opowiadali o możliwościach leczenia sanatoryjnego, Panie z ZUS komentowały ostatnie zmiany w naliczaniu rent i emerytur, magister farmacji z Apteki „Dar Życia” przedstawiła możliwości leczenia zgodnie z zaleceniami lekarza, a szefowa firmy „Logo-Med” przekazała uwagi odnośnie pielęgnacji narządu słuchu. Jak zwykle najwięcej chętnych zgromadziło się przy stoisku Instytutu Polska Róża, przy którym odbywała się degustacja soku z dzikiej róży. Pani Magdalena Kawka częstowała sokiem i opowiadała o zaletach witaminy C. 
Największą atrakcją dla dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Podmiejskiej była wizyta strażaków z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, którzy pokazali wszystkie rodzaje gaśnic, piłę do cięcia blachy i inne sprzęty niezbędne przy gaszeniu ognia. Dzieci obejrzały też gabinety lekarskie i z zadowoleniem stwierdziły, że większość szczepień jest już za nimi i wolą spotkania ze strażakami, niż pediatrą. 
Panie skorzystały z konsultacji dermatologicznych, ze stoiska NFZ odebrały podręczniki na temat praw i obowiązków pacjenta, a wizytę w Przychodni zakończyły pomiarami wzrostu i wagi oraz obliczeniem BMI. 
W tym czasie w Hali Sportowej przy ul. Skorupki 21 przez dwa dni opowiadaliśmy o III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera wszystkim, którzy odwiedzili Targi Seniora. Na naszym stoisku dużo się działo. Uczniowie Liceum Plastycznego im. T. Makowieckiego w Łodzi malowali seniorów, grupa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tai Chi w Polsce pokazała zestaw 108 ruchów niezbędnych do osiągnięcia harmonii, pielęgniarki ze szpitala mierzyły ciśnienie wszystkim chętnym, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego w ICZMP informowali o Populacyjnym Programie Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, a fundacja „Udaru Mózgu” zwracała uwagę na profilaktyczne zachowania prozdrowotne zapobiegające udarom. 
Wszyscy, którzy byli z nami podczas Senioraliów zostali obdarowani pysznymi jabłkami i długopisami z logo Szpitala. 
Wielu uczestników naszych akcji i bezpłatnych badań doceniło naszą działalność, podziękowali nam za naszą obecność na targach i w Przychodni przy ul. Leczniczej 6.
 
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl