Jesteś: Strona główna > Aktualności > LIDERKI W SZCZEPIENIACH
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
LIDERKI W SZCZEPIENIACH
Ponad 1200 dzieci zaszczepiły w tym roku pielęgniarki z Przychodni III Szpitala Miejskiego im. K. Jonschera przy ul. Leczniczej w Łodzi. 

To łódzki rekord. Do pierwszych dni grudnia dwie pielęgniarki wyrobiły 90 procent normy zaszczepienia wszystkich dzieci zgłoszonych w poradni i podlegających aktualnie obowiązującemu tzw. kalendarzowi szczepień. Dokument ten porządkuje kwestie wieku i zakresu wykonywanych szczepień ochronnych. Podobnie, jak w innych łódzkich placówkach w Przychodni przy ul. Leczniczej wykonywane są szczepienia obowiązkowe (bezpłatne) realizowane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, ale też szczepienia zalecane, nierefundowane z budżetu państwa wskazane w celu rozszerzenia zakresu ochrony dziecka lub zmniejszenia liczby zastrzyków. 
- Jestem dumny z moich pielęgniarek – mówi dr Maciej Kulig, kierownik Przychodni przy ul. Leczniczej 6. – Wiem, ile godzin spędziły wertując kartoteki naszych podopiecznych. Dzwoniły przypominając o terminach szczepień, wysyłały wezwania, dostosowały godziny przyjęć do potrzeb rodziców i ich pociech. Efekt jest znakomity. Szczepienia wykonujemy codziennie od poniedziałku do piątku, dla dzieci szkolnych mamy zarezerwowane poniedziałkowe popołudnia.
Ponad trzydzieści różnych szczepionek tzw. nierefundowanych obecnych na polskim rynku można dostać bezpośrednio w Poradni. To sprawia, że są one bezpieczne, zachowany jest łańcuch chłodniczy zarówno podczas ich dostarczania jak i przechowywania. 
- Kalendarz szczepień aktualizujemy w oparciu o listę szczepień zamieszczoną na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Halina Chłopecka, pielęgniarka z Poradni przy ul. Leczniczej. - Maluchy w 6 tygodniu życia dostają np. jedną szczepionkę, która zawiera sześć antygenów. - Korzyść dla dziecka olbrzymia, bo zamiast kilku ukłuć jest jedno, więc mniej płaczu i łez u malucha.  Bardzo rzadko występują odczyny poszczepienne, słowem same plusy. Dodatkowo po szczepieniu pielęgniarki często nagradzają maluchy lizakami z witaminami i balonikami.
Szczepienia bezpłatne jak i te nierefundowane są bezpieczne i skutecznie chronią przed zachorowaniem. Żeby skorzystać ze szczepień w Przychodni przy ul. Leczniczej 6 dziecko musi posiadać tutaj kartę szczepień, czyli rodzice muszą zadeklarować, że jest to wybrana przez nich przychodnia. A podjęcie decyzji nie jest trudne, gdy zobaczymy piękne kolorowe poczekalnie specjalnie dla maluchów i uśmiechnięty personel medyczny, który czeka na nasze dziecko. Oczywiście przed zaszczepieniem dzieci są zawsze badane przez  lekarza pediatrę.
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl