Jesteś: Strona główna > Aktualności > Informacja o III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
Informacja o III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Od 130 lat III Szpital im. dr. Karola Jonschera służy mieszkańcom Miasta Łodzi. Co roku w tej placówce hospitalizuje się ponad 13 tysięcy chorych, a 185 tysięcy korzysta z porad ambulatoryjnych. Doskonale rozbudowana sieć pomocy chorym opiera się na ważnych filarach poczynając od podstawowej opieki zdrowotnej, poprzez porady i konsultacje specjalistyczne, a kończąc na hospitalizacji. 

Właścicielem szpitala jest Miasto Łódź. To flagowa lecznica dobrze zarządzana, bez długów, z pomysłami na rozwój.
Na przestrzeni ostatnich trzech lat w Szpitalu Jonschera rozszerzono działalność poprzez przyłączenie dwóch innych placówek: IV Szpitala Miejskiego im. dr. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej oraz  Miejskiej Przychodni przy ul. Leczniczej tak by stały się jednym kompleksem pomocy medycznej dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej.  
W Szpitalu przy ul. Przyrodniczej w okresie ostatnich dwóch lat powstały dwa oddziały, w których działalność skoncentrowana jest głównie na łódzkich seniorach, są to: Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii oraz Oddział Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Diabetologii. 
Obecnie jest to największy ośrodek w województwie łódzkim, w którym uzyskują pomoc ludzie w wieku podeszłym. Działalność Szpitala w tym zakresie dostrzegła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i na przełomie 2013/2014 roku przekazała nam specjalistyczny sprzęt medyczny, który wykorzystujemy przy leczeniu pacjentów w wieku podeszłym. Aż 63 procent osób starszych uskarża się na trzy lub więcej dolegliwości na przykład ze strony układu krążenia, ruchu, zaburzeń równowagi, nie trzymania moczu i zaburzeń pamięci. W starzejącym się społeczeństwie jest to duże wyzwanie dla systemu opieki zdrowotnej. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia co trzeci pacjent hospitalizowany w naszym kraju jest powyżej 60 roku życia. 
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl