Jesteś: Strona główna > Aktualności > Sieć szpitali
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 11
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37
 
Aktualności
Sieć szpitali
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi zakwalifikowało się do „Sieci Szpitali” na poziomie II stopnia. Podstawową kwalifikacją była realizacja świadczeń zdrowotnych w określonych profilach.
Przepisy i uregulowania prawne związane z siecią szpitali wejdą w życie 1 października 2017.

W ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej zostało wyodrębnionych sześć poziomów zabezpieczenia świadczeń.
Pacjenci będą leczyć się tam gdzie dotychczas, ale to leczenie będzie lepiej skoordynowane. Szpitale zorganizują kompleksową opiekę nad pacjentami, zadbają o diagnostykę przed przyjęciem na oddział szpitalny, opiekę lekarzy w poradniach przyszpitalnych i jeśli trzeba rehabilitację. Szpital który znalazł się w sieci będzie odpowiedzialny za pacjenta także po wypisie z leczenia szpitalnego.
Wprowadzenie sieci szpitali zwiększy dostępność do świadczeń zdrowotnych. Jeśli chodzi
o poradnie specjalistyczne, do których są największe kolejki można spodziewać się skrócenia  czasu oczekiwania na wizyty, bowiem udzielane będą w przychodniach szpitalnych w ramach sieci szpitali.
                                                                  
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl