Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
Wykrywacz gorączki w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi otrzymało dziś w prezencie od naukowców z łódzkiej firmy Smart Soft Solution Spółka z o.o. -  bezdotykowy detektor gorączki. Urządzenie, które z odległości 50 cm mierzy temperaturę i alarmuje w przypadku odstępstw od normy postawimy przy wejściu do głównego budynku Szpitala.
czytaj
Zasady zlecania testów na koronawirusa
Prosimy o zapoznanie się z najnowszym komunikatem Ministerstwa Zdrowia dotyczącym zasad zlecania testów na koronawirusa Szczegóły w linku:  https://www.gov.pl/web/zdrowie/zasady-zlecania-testow-na-koronawirusa  
czytaj
Komunikat dot. planowanego brakowania niearchiwalnej dokumentacji medycznej
KOMUNIKAT DYREKTORA MIEJSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO IM. DR. KAROLA JONSCHERA W ŁODZI   w sprawie planowanego brakowania niearchiwalnej dokumentacji medycznej z  lat 1997-1999 pacjentów leczonych w Zespole Opieki Zdrowotnej Łódź- Górna oraz możliwości odbioru indywidualnej wewnętrznej dokumentacji medycznej przewidzianej do zniszczenia.
czytaj
Szczepienia ochronne przeciw grypie
Szanowni Państwo, Wszystkich pracowników Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi pragniemy poinformować, że w 2020 roku na terenie Centrum realizowane będą szczepienia ochronne przeciw grypie finansowane z dwóch źródeł.
czytaj
„Przyjazny dla pacjenta"
Renata Banaszkiewicz, pielęgniarka oddziału neurologii w Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi została laureatką konkursu „Przyjazny dla pacjenta" w kategorii pielęgniarka. Do tego zaszczytnego tytułu nominowali ją pacjenci, oni też oddali na nią swoje głosy w konkursie. Zebrała ich najwięcej w swojej kategorii.
czytaj
Oddaj krew !!
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zaprasza Państwa do dobrowolnego oddawania krwi, czyli lekarstwa, którego niczym nie można zastąpić.
czytaj
Odmrażamy zabiegi z zakresu ortopedii w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
W okresie pandemii COVID - 19 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi stosujemy szereg środków bezpieczeństwa epidemiologicznego powiedział Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum. – Jednocześnie podkreślił, że czas oczekiwania na zabiegi jest krótki i warto je realizować w zaplanowanym terminie.
czytaj
Informacja dla osób głuchych
Do 30 września wszystkie osoby głuche mogą połączyć się zdalnie z Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy pomocy tłumacza języka migowego.
czytaj
Teleporady dla osób głuchych w Centrum
W związku z epidemią koronawirusa wizyty w u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i u specjalistów ograniczane są tylko do sytuacji koniecznych.  Polecamy kontakty pacjentów z lekarzami na zasadzie teleporady telefonicznej.  
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl