Jesteś: Strona główna > Aktualności
Nasze placówki
Szpital
dr. K. Jonschera
UL. MILIONOWA 14
42 676 17 74
Szpital
dr. H. Jordana
UL. PRZYRODNICZA 7/9
42 655 66 60
Przychodnia
Lecznicza
UL. LECZNICZA 6
42 256 51 30
Przychodnia
Lecznicza
UL. ZARZEWSKA 56/58
42 684 63 37 awaryjny 663998213
 
Aktualności
#SZANUJMEDYKA
  Żyjemy w czasach pandemii, który trudny jest dla pacjentów, ale też kadry medycznej.  Akcja "Szanuj medyka" ma przypomnieć o wzajemnym szacunku, szczególnie do osób, które każdego dnia ratują ludzkie życie.
czytaj
Robot w walce z koronawirusem
Przez trzy dni w Miejskim Centrum Medycznym im dr. K. Jonschera w Łodzi niewielkie urządzenie firmy City Robotics będzie odkażało sale operacyjne promieniami UV-C. W ramach testów to autonomiczne urządzenie wyposażone w lampy UV-C zdezynfekuje pomieszczenie o powierzchni 25 m kw. w 5 minut. Tradycyjny sposób odkażania takiej powierzchni zajmuje ok. 3 godzin. Robo-UV zaprojektowała międzynarodowa ekipa m.in. z głównym pomysłodawcą Deepjyoti Nath z Indii, Ivanem Mazuryk z Ukrainy i Januszem Szymczakiem z Polski.
czytaj
7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.
W tym roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: "Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich". Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Zalecamy zdrową dietę i codzienną dawkę spacerów
czytaj
Święto wiosny
Tanecznym korowodem, warsztatami plastycznymi oraz opowiadaniami o radosnych momentach w życiu pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo Leczniczego przy ul. Przyrodniczej powitali pierwszy dzień wiosny.  Najważniejszym momentem uroczystości był taniec pracowników ZOL-u do utworu "Jerusalema". Autorem muzyki jest południowoafrykański producent Master KG, a śpiewa Nomcebo Zikode.  Dzięki ciepłemu głosowi wokalistki ten utwór wykonany w języku zuluskim brzmi melancholijnie z nutami tęsknoty za domem w Jerozolimie. Ten utwór bardzo spodobał się na całym świecie, ludzie tańczą go na parkingach, boiskach, korytarzach szpitali, płytach lotniska itp. Choreografia jest na tyle prosta, że przynajmniej w podstawowej formie można ja opanować w ciągu miesiąca. Tyle czasu zajęło pracownikom ZOL-u opanowanie kroków i zgranie w zespole.  Pensjonariusze ZOL cieszyli się z wykonania utworu, pięknej muzyki i radości towarzyszącej uroczystości. Zgodnie stwierdzili, że pobyt w ZOL daje im wiele radości w codziennym życiu. Młodzi terapeuci, pielęgniarki i lekarze to grupa pracowników, którym zależy na leczeniu, pielęgnacji i dobrym zdrowiu psychicznym podopiecznych. 
czytaj
Informacja - szczepienia
Wszystkie informacje dotyczące szczepień znajdują się z zakładce dla pacjenta-szczepienia.  
czytaj
Światowy Dzień Chorego
11 lutego 2021 r. Kościół katolicki będzie obchodził 29. Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”.  
czytaj
Szczepienia Seniorów w Centrum
W ramach szczepień populacyjnych dla seniorów Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi uruchomiło punkt szczepień w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. Wczoraj zaszczepiono tam już 180 osób.
czytaj
PUNKT POBRAŃ WYMAZÓW
CZYNNY OD GODZ. 9:00 - DO GODZ. 11:00
czytaj
Informacja
Szanowni Państwo, w razie jakichkolwiek pytań dotyczących szczepień grupy zero prosimy o kontakt:  sekretariat@jonscher.pl
czytaj
Szczepienia dla seniorów
Od wtorku 26 stycznia 2021 roku rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid 19 dla osób powyżej 80 roku życia. W Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6 co tydzień 30 dawek przeznaczamy dla naszych seniorów.
czytaj
wszelkie prawa zastrzeżone: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi            projekt: www.wpoldodziewiatej.pl